جفت خوردن عروس هلندی رام

4

باسلام.دوستان زیادی هستن که عروس هلندی رام و دستی دارن و حالا که به سن بلوغ رسیدن به مشکل خوردن که آیا عروس هلندی رام هم جفت میخوره؟

بله دوستان عروس هلندی رام و دستی هم جفت میخوره.منتها باید توجه داشت که به دلیل ارتباط عاطفی که بین این طوطی و انسان بوجود اومده برای بازگشت طوطی به غریزه ی اولیه باید یکسری اقدامات انجام داد.

اولین مورد کم کردن وابستگی این طوطی به انسان هست‌.

مورد دوم وابسته کردن طوطی به قفس و کم کردن مدت زمان بیرون بودن طوطی از قفس هست.طوطی تا زمانیکه به قلمرو و محدوده خودش عادت نکنه نسبت به همنوع خودش از جنس مخالف واکنش نشان نمیده.

مورد سوم.از روز اول عروس هلندی رام رو نندازید تو قفس و دیگه خارج نکنید.بلکه به مرور ساعت بیرون اومدن از قفس رو دیرتر و مدت بیرون بودن از قفس رو کاهش بدین تا به مرور به قفس وابسته بشه.ممکنه تا چند روز برای بیشتر بیرون بودن صدای زیادی ایجاد کنن.

مورد چهارم.برای اینکه بیشتر در قفس موندگار بشه قفس رو جایی بزارید که دید کمتری نسبت به نفری که بهش وابستس داشته باشه و بیشتر تنها باشه.

مورد پنجم.برای مدتی که قصد وابسته کردنش به قفس رو دارید میتونید اسباب بازی در قفسش نصب کنید.

مورد ششم.وقتی کاملا از موندگاری طوطی در قفس مطمئن شدین یک جفت براش تهیه کنید و از همسن یابالغ بودنش مطمئن باشید.

مورد هفتم.بعد از جفت انداختن به هیچ وجه توقع نداشته باشید برخورد قبل رو از طوطی عروس که قبلا به شما وابسته بود داشته باشید.

مورد هشتم.به هیچ وجه سعی در ارتباط برقرار کردن یا واکنش به تلاش طوطی رام قبل نداشته باشید.باعث واکنش عصبی جفت تازه وارد خواهید شد.جفت رو به حال خودشون بگذارید و سرک نکشید به قفس و جفت.

مورد نهم.از تغذیه ی گرم و محرک استفاده کنید.

مورد دهم.در تکثیر عجله نکنید و ذوق زده نشید و تا جفت گیریشون رو ندیدین لانه نگذارید.ممکنه این روند تا ۴ ماه طول بکشه.اگر صبر ندارید دنبال تکثیرشون نباشید.

موفق باشید

4 پاسخ
 1. پیمان یوسفی
  پیمان یوسفی says:

  با عرض سلام خدمت شما بزرگوار بنده یک عروس هلندی نر طوسی که فوق رام وسخنگو هست دارم که حدود ۲سالش هست چند ماه پیش یک جفت که ماده اهویی حدود ۱۰ماه بود خریدم ولی باهم جفت نمیشن به اینطور که نرم که رام هست هروقت ماده سمتش میره نر ازش فرار میکنه تا حدی که الان ماده سر دون خوردن نر را میزنه ماده به نر علاقه نشون میده ولی نر فقط به انسان علاقه نشون میده آیا اینها باهم جفت نمیشن ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • اسکندری
   اسکندری says:

   سلام دوست عزیز.پرنده های رام به دلیل وابستگی بیش از حد به انسان غریزشون تغییر کرده و به سادگی جفت هم نوع خودشون رو نمیپذیرن.بهتره به نر کمتر توجه کنید و از قفس خارج بشه تا کم کم به غریزه ی خودش برگرده و به هم نوع خودش وابسته بشه.

   پاسخ
 2. علی
  علی says:

  سلام من یه عروس هلندی نر گلباقالی دارم که دوسالشه یه عروس هلندی ماده لوتینو هم دارم که یک سالشه ماده له نر خیلی توجه میکنه و علاقه نشون میده ولی نر بهش بی محلی میکنه و بیشتر به آیینه توجه میکنی تا حالا دیدم نره به ماده تعظیم کنه ماده هم یه بار تخم بدون نطفه گذاشته و نر روشون خوابیده ولی بازم به ماده اهمیت نمیداد وقتی ماده میرفت سمت تخم ها ماده رو میزد ولی هیچ نقشی هم تو تخم گزاری نداشت. خواستم بدونم امکانش هست جفت بخورن؟
  دوتاشون هم دستی هستن.

  پاسخ
  • اسکندری
   اسکندری says:

   سلام.بله امکان جفت خوردنشون هست.از قفس کمتر بیرون بیاریدشون و به نر کمتر توجه کنید تا کم کم به غریزه ی اصلی خودشون برگردن.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *