در حال نمایش 15 نوشته (از کل 15)
  • نویسنده

ali
    مشارکت کننده

سلام

کاسکوی من اشتهای بسیار خوبی داشت ولی یکدفعه بی اشتها و لاغر شد بطوری که چند روزه که خودم با دست و سخت منقارش باز میکنم و در گلوش غذا میذارم  دکتر بردم ضد انگل و ویتامین و سرماخوردگی بهش داد ولی خوب نشده. کمکم کنید متشکرم

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.تغییری در وضعیتش اتفاق نیفتاد قبل از بی اشتهاییش؟چیزی باعث ترسش نشده؟

ali
    مشارکت کننده

سلام

چهار ماه پیش خریدم . سه هفته قبل مقداری تلاش کردم که روی دست بیاد . بعد از آن خیلی عادی بود و اشتهای خوبی داشت . بعدش شروع کردم به بادام زمینی دادن و خوب هم میخورد . بعد از بی اشتها شدنش احساس کردم که شاید بادام زمینی قارچ و مسمومیت گوارشی براش پیش آورده . بردمش دکتر بهش  لورامیزول  برای گوارش و  ویتامین بکمپلکس و مولتی ویتامین داده و بعد از مصرف 5 روز ، اتفاقی نیافتاده و همانجور بی اشتهاست و من روزی حدودا سه بار مغز تخمه بادام زمینی پسته آسیاب شده همراه با عسل و مقداری ویتامین مخلوط و منقارش را به سختی باز و با کمک سرنگ بهش میخورانم . ضمنا مدفوع سالم و روی زبان بدون سفیدی و سالم است و خوب هم بال میزنه و خودش تمیز میکنه

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.تغییر ناگهانی و قطع خوراکی مورد علاقه باعث ضربه زدن طوطی میشه.توی آبش دو روز در میون یک قطره سرکه سیب بریزید.میوه یا خوراکیی هست که دوست داشته باشه و از دست بگیره؟خوراک دائمش چیه تو قفس؟سینش تیغه کرده؟

ali
    مشارکت کننده

سلام

کلا غذا از دست میگیره و اجازه میده دست به همه جاش بزنم و نوازشش کنم. فعلا روی دست نمیاد .خوراکش هم سیب بادام زمینی پسته تخمه ذرت و گاهی هویج انار . بادام زمینی خیلی خیلی دوست داره . در حال حاضر که بی اشتها و لاغرشده ، سینش کمی تیغه کرده  متشکرم

ali
    مشارکت کننده

سلام

خدمتتون سوالی داشتم که سرکه سیب چه کاری انجام میده ؟  شما گفتید توی آبش دو روز در میون یک قطره سرکه سیب بریزم  ؟  میخواستم بدانم   متشکرم

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.سرکه سیب علاوه بر جلوگیری از عفونت چینه دان و دستگاه گوارش در تقویت و اشتهای طوطی بسیار مفیده.فعلا که کم اشتها شده برای جلوگیری از جناغی شدن سینش هیچ محدودیتی در تغذیش ایجاد نکنید و هرچی که میخوره و علاقه داره داره در اختیارش بگذارید.اگر از توی ظرف غذا برنمیداره با دست کنار قفس بشینید و بهش غذا بدین.سیب زمینی آبپز رو له کنید و در اختیارش بگذارید.حبوبات آبپز، جوانه گندم،آجیل و بخصوص پلت مخصوص در این دوران خیلی میتونن کمکش کنن.قبل از ضعیف شدنش یک مولتی ویتامین معتبر خارجی تهیه کنید و توب آبش حل کنید.بودن یک طوطی در کنارش خیلی میتونه به بهبود وضعش کمک کنه.

ali
    مشارکت کننده

سلام

ضمن تشکر فراوان خدمت آقای اسکندری عزیز

مولتی ویتامین و ویتامین AD3E بهش دادم بمدت 5 روز . چون دکتر براش داد

بنظرتون چطوری و چیکار کنم غذاهایی از قبیل حبوبات آبپز و جوانه گندم و برنج پخته و سیب زمینی آبپز بخوره ؟  لطفا روش بفرمایید چون نمیخوره

میتوانم سرکه سیب با ویتامینها قاطی کنم و در ظرف آبش بریزم ؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام خواهش میکنم.

Ad3e برای طوطی تک نظیر کاسکو سودی نداره چون برای تقویت نطفه نر در زمان تکثیر هست.از یک مولتی ویتامین مثل توتال استفاده کنید.

درساعات میانی روز ظرف غذا رو برای چندساعت بردارین و وقتی طوطی گرسنه شد حبوبات رو در اختیارش بگذارید.برای شزوع هم میتونید بادست دونه دونه بهش بدین تا بعد خودش سراغ ظرف حبوبات بره و بخوره.میتونیدم له کنید و سبزیجات خورد شده قاطیش کنید تا طعم بگیره و بخوره.

خیر سرکه برای چندساعت و تنها در آب حل بشه.

ali
    مشارکت کننده

سلام

تشکر فراوان آقای اسکندری عزیز

پس فعلا برای باز شدن اشتهاش ، سرکه سیب داخل آبش بریزم برای حدود 1 روز ، بعدش مولتی ویتامین توتال داخل آبش بریزم برای حدود 5 روز  .  الان هم فعلا با سرنگ بهش غذا بدم تا تلف نشه حیون ، درست میگم یا اشتباهه ؟  بزرگوار  متشکرم

اسکندری
    سرپرست کل

سرکه سیب هفته ای یکبار کافیه.در حد ۳ قطره توی کاسه آب.

در مورد سرنگ هم اگر بتونید با تنوع غذایی و حوصله غذا بهش بدین که خودش بگیره بخوره بهتر هست.اما اگر تحت هیچ شرایطی غذا نمیخوره بله سرنگ تنها راه نجاتش هست.

ali
    مشارکت کننده

سلام

احساس میکنم منقار ، قسمت پایینشو  درست باز و بسته نمیکنه چون وقتی از قفس میخواد بره بالا روی چوبش ، درست نمیتونه منقارشو  گیر  بده و بالا  بره  و  ضمنا غذا خودش  بر میداره یا بهش میدم  نمیخوره  ولی تو دهانش با زبانش با غذا  بازی میکنه  و میندازه بیرون  ؟  تجربیات و جوابهای شما ، انشاالله  باعث بهتر شدن کاسکوم بشه   انشاالله .  سپاس و متشکرم

اسکندری
    سرپرست کل

سلام ضعف منقار ممکنه از ضعف بدن بخاطر کمبود تغذیه باشه.خوراکی هایی مثل بادام و پسته روزی یدونه حتما بهش بدین و یک قطره عسل تا بدنش خالی نکنه.باهاش راه بیاید تا درمان بشه و بعدا رژیم غذاییش رو اصلاح کنید.

ali
    مشارکت کننده

سلام

از تجربیات ارزنده  شما حتما استفاده میکنم و بسیار سپاسگزارم ، آقای اسکندری

اسکندری
    سرپرست کل

سلام خواهش میکنم.انشالله مفید واقع بشه.موفق باشید

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 15)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.