در حال نمایش 15 نوشته (از کل 89)
  • نویسنده

admin
    سرپرست کل

با سلام.لطفا سوال خود را در قالب کامنت زیر همین متن ارسال فرمایید.

محمد
    مشارکت کننده

سلام و روزتون بخیر،

چنتا سوال درباره‌ی مرغ عشقام داشتم که می‌خواستم بپرسم از خدمتتون:

تمام سوالام مربوط به ماده‌هه میشه!

۱) چشم ماده‌هه از زمانی که یادمه کامل سیاه رنگه…برخلاف نره که یه  حلقه‌ی سفید دورش هست…این دلیل خاصی داره یا صرفاً به خاطر نژادشه؟

۲) ماده‌هه چند وقتی هست که نوکش به طرز عجیب و سریعی داره رشد می‌کنه!…بار اول بردمش دامپزشکی چیدن، ولی یک ماه نشده مجدد دراز شد که این بار خودم قیچیشو تهیه کردم و چیدم…این دراز شدن ناگهانی علت خاصی داره؟..قبلاً به این صورت نبود.

۳) باز هم چند وقتیه که این ماده‌هه می‌ره روی سقف لونه می‌گیره می‌خوابه (دقیقاً مثل اینکه می‌خواد تخم کنه)، نره‌ هم میره پیشش وایمیسته ولی خب وقتی جفت‌گیری نمی‌کنن، این رفتار برای چیه؟

درجواب سوال احتمالیتون هم عرض کنم غذای اصلیشون ارزنه…در کنارش برنج، نون، سبزی، کاهو و میوه‌های مختلف هم بهشون می‌دم.

سنگ کف دریا هم براشون گذاشتم ولی اصلاً بهش نوک نمی‌زنن!

ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بله به دلیل نژاد آلبینویی که در ژنش ارث داره هست.

هرچند وقت یکبار کوتاه کنید و قفس رو به دیوار بچسبونید تا باساییدن نوک به دیوار مانع رشدش بشین.

لانه رو بردارین اگر یک ماه بیشتره لانه هست و تخم نگذاشته.آخرین تکثیر کی بوده؟

محمد
    مشارکت کننده

ممنونم از پاسخگوییتون

تا الان هیچ تکثیری صورت نگرفته.

قبلا پرنده‌ی ماده‌ی دیگه‌ای بود که پدر و مادر یکسانی با پرنده‌ی نر داشت ولی متأسفانه مرد…با اون پرنده هم علیرغم جفت‌گیری (ظاهری) تخم‌گذاری‌ای صورت نگرفت

با این ماده که حتی جفت‌گیری هم ندیدم بکنن.

قصد من از نگهداریشون برای جوجه‌کشی و … نیست ولی به نظرتون با این رفتار، ماده‌هه آزار نمی‌بینه؟

اسکندری
    سرپرست کل

نه اذیت نمیشه نگران نباشید.لانه رو بردارید.از سبزیجات زیاد استفاده کنید

محمد
    مشارکت کننده

ممنونم ازتون

R – Sh
    مشارکت کننده

سلام وقتتون بخیر .. وقتی مرغ عشق رو تخم خوابیده یا جوجه داره استفاده از تخم کتان با همون نسبت همیشگی مشکل سازه یا بهتره استفاده بشه؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.من شخصا استفاده میکنم ولی خیلیا میگن بهتره استفاده نشه.یک به پنج نسبت به ارزن من استفاده میکنم.

R – Sh
    مشارکت کننده

سلام . من یه جفت مرغ عشق مولد دارم همیشه لونشون پلاستیکی بوده .. الان 2 ماهه بهشون استراحت دادم و چند روزه که براشون لونه چوبی گذاشتم بیرون قفس .. اولش ازش ترسیدن ولی یواش یواش ماده بهش نزدیک شد و بعد از 2 روز رفت داخلش .. کلا صبحا یه چند بار میره تو لونه ولی دیگه تا اخر شب فقط یه وقتایی بهش از بیرون نوک میزنه .. نر چند بار خواست جفت گیری کنه ولی ماده زیر نداد . سوالم اینه که چند روز طول میکشه به لونه عادت کنه؟ اصلا امکانش هست که لونرو  نپسنده؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.ممکنه تا سه هفته هم عادت کردن به لانه جدید طول بکشه.

R – Sh
    مشارکت کننده

وقتتون بخیر . من واسه جفت مولدم نزدیک 3 هفتس لونه چوبی گذاشتم .. اوایل نر بیشتر میرفت تو لونه الان ماده هم میره بعضی وقتا . مسئله من اینه که ماده با این که نوکش هم قهوه ایی شده ولی به نر زیر نمیده .. تغذیشون خوبه . استرس هم ندارن . نمیدونم به لونه هنوز عادت نکرده یا علت گرمیه هواست یا چیز دیگه ایی .. از کجا باید بفهمم مشکل چیه؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.تیر و مرداد که زمان مناسبی برای تکثیر نیست.ولی تغییر لانه هم تاثیر بسیار زیادی داره.بهتره صبور باشید.ماده لانه رو بپذیره جفت گیری میکنن.

فرشاد
    مشارکت کننده

سلام خسته نباشید.دوستان اگه ممکنه جنسیت این مرغ عشق ها رو مشخص کنین برام.ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.دوست عزیز عکس دوم نر هستن همگی.عکس سوم سبز نر و زردها ماده هستن اون هم که پشت به عکس هست معلوم نیست.اگر عکس تکی قرار بدین راحت تر میشه گفت.اینجوری دست جمعی نشونی دادن سخت هست.

• این پاسخ 1 سال، 10 ماه پیش توسط  اسکندری اصلاح شده است.
    • این پاسخ 1 سال، 10 ماه پیش توسط  اسکندری اصلاح شده است.

ⓕⓐⓣⓔⓜⓔⓗ
    مشارکت کننده

سلام. روز بخیر

علارغم علاقه خاصی که به پرنده ها پیدا کردم برای اولین بار یک جفت مرغ عشق خریدم ولی نمیدونم چطور رفتار درستی باید با اونها داشته باشم.

آیا دستی کردن آنها از بچگی امکان پذیره ؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 89)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.