در حال نمایش 15 نوشته (از کل 89)
  • نویسنده

فرشاد
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری.من جوجه م رو چند روزی هست که روزی ۲بار حدود نیم ساعت در میارم و یکم باهاش کار میکنم.خیلی بازیگوشه و رو دستمم میاد ازمم نمیترسه.فک کنم عادت کرده دیگه بهم.اوایل براش برنج پخته شده میذاشتم میخورد امروز تو یه ظرف یکم ارزن ریختم گذاشتم جلوش حالا شروع کرده به شکوندن و خوردن گرچه هنوز ناشیه ولی داره میشکونه.خواستم ببینم الان بالشو بچینم؟و اینکه چجوری اینکارو بکنم؟و اینکه الان چه غذایی در اختیارش بذارم بخوره؟سوال اخرم اینه نیاز هست بذارمش پیش والدینش یا با این شرایط دیگه جدا بذارمش.ممنون میشم جواب بدین. اینم عکسش :

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.ارزن و کتان و سبزی جعفری و هویج رنده شده.

دوسه روز اول که جداش کردین مقداری تخم مرغ آبپز براش بزارین و وقتی مطمئن شدین ارزن رو خوب میخوره قطع کنید تخم مرغ رو.

برای قیچی کردن پرها بجز دوشاهپر اول باقی شاهپرهارو به اندازه دو سوم کوتاه کنید.

۳۰ روزگی هم کامل جدا کنید.

KAMRANY
    مشارکت کننده

با سلام….مرغ عشق چشم قرمز راه  تشخیص جنسیت وبلوغ را بفرمایید از کجا بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بایک علامت سوال هم میشه متوجه شد جملتون پرسشی هست.جنسیت ربطی به رنگ چشم نداره و مثل سایر رنگ بندی های مرغ عشق از روی رنگ فیبر بالای نوک هست.رنگ سفید یا قهوه ای یا آبی کمرنگ ماده یا صورتی کمرنگ ماده هست و رنگهای بنفش یا آبی پررنگ نر هست.

ⓕⓐⓣⓔⓜⓔⓗ
    مشارکت کننده

سلام. روز بخیر

الآن 2 ماهه مرغ عشقها توی قفس کنار همدیگه اند و با همدیگه جفت شدن.

الآن میتونم لانه رو بذارم ؟

براشون کاغذ گذاشتم نوک زدن و پاره کردن، این یکی از علامت های تخم گذاریه ؟

KAMRANY
    مشارکت کننده

با تشکر …در مورد مرغ عشقهابعضی رنگ پشت بینی کاملا واضح است و بلوغشان از حلقه  چشم پیداست اما بعضی چشمشان حلقه ندارد وتشخیص جنسیت دقت بیشتری می خواهد…لذا اگر مطلب گویا جایی ارائه شده  راهنمایی نمایید ….با تشکر

اسکندری
    سرپرست کل

سلام مرغ عشق مثل طوطی برزیلی عادت به لانه سازی با کاغذ خورده نداره.ولی شما جفت رو تقویت و لانه رو بگذار.

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.در مورد رنگهای خاص به شفافیت رنگ چشم و اندازه ی جثه دقت کنید.اگر جثه کوچک و رنگ بسیار شفاف و براق هست جوجه و اگر درشت و رنگ چشم مات هست پیر هست.اما اگر درشت و رنگ چشم شفاف هست یک آلبینو یا لوتینو جوان هست.

ⓕⓐⓣⓔⓜⓔⓗ
    مشارکت کننده

امروز لانه رو گذاشتم و پرنده ماده با ترس رفت داخل لانه.

ولی کف لانه چیزی نگذاشتم لازمه پنبه بذارم ؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام خیر.نیاز نیست

ⓕⓐⓣⓔⓜⓔⓗ
    مشارکت کننده

ببخشید سوال زیاد میپرسم

ممنونم آقای اسکندری

اسکندری
    سرپرست کل

خواهش میکنم.موردی نیست.در خدمتتون هستم

R – Sh
    مشارکت کننده

سلام وقتتون بخیر – نزدیک 4 یا 5 ماه از تخم گذاری و جوجه بزرگ کردن مولدهام میگذره . این چند وقته ماده اصلا اجازه جفت گیری نداده جدیدا هم رفته تو لک و همش دنبال نر میکنه . ولی زیاد تو لونه میره . تغذیشون عالیه . میخوام بدونم ماده اگه اماده نیست چرا تو لونه میره؟ مشکل اماده نبودن مادس یا احتمال دیگه ایی هم میدید

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.پرنده ای که توی لک بره به زمان و استراحت و تقویت نیاز داره که از لک در بیاد و آماده تکثیر بشه.وجود لانه و عدم توانایی ماده در تخم گذاری باعث تحریک و عصبی شدن ماده و درگیریش با نر میشه.لانه رو بردارین.وتا از لک در نیومده لانه نگذارید.

روح الله فخر بافقی
    مشارکت کننده

با سلام خدمت دوستان دوسال است یک مرغ عشق دارم الان می خواهم برایش جفت پیدا کنم کسی از دوستان می داند مرغ عشقی که دارم نر است یا ماده

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 89)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.