در حال نمایش 15 نوشته (از کل 93)
  • نویسنده

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.خیر در کل ایام سال میتونن تکثیر بشن.اگر بیش از ۴ هفته شده لانه هست و تخم نگذاشتن برای اینکه لانه عادی نشه براشون لانه رو بردارین و ۴۵ روز دیگه بگذارید.تغذیشون خوبه.ولی دفعه اول ممکنه طول بکشه تا تخم بزارن و دفعات بعد روی روال خواهد بود.

ⓕⓐⓣⓔⓜⓔⓗ
    مشارکت کننده

عذر خواهی میکنم سوالاتم زیاده.

چند روزه زیاد دعوا میکنن، امروز توجه کردم وقتی دعواشون میشه ماده سمت لونه میره و بیشتر میمونه داخل.

با این ویژگی بردارم لونه رو ؟

ⓕⓐⓣⓔⓜⓔⓗ
    مشارکت کننده

سرش و از لونه بیرون میاره و با نر بازی میکنه ، بودنش توی لونه بخاطر ترسه یا تخم گذاری ؟
    <p style=”text-align: left;”>(ببخشید دو تا تایپیک شد سوالام یدفعه ای ارسال شد ویرایش و حذف هم نداره متاسفانه )</p>

اسکندری
    سرپرست کل

هیچ ایرادی نداره هرسوالی داشتید در خدمتم.

بله لانه تبدیل به پناهگاهش شده.لانه رو بردارین تا هم شوکی به جفت وارد بشه هم توی فرصتی که دارین تقویتشون کنید و مجدد لانه بگذارید.

R – Sh
    مشارکت کننده

سلام .. میخواستم بدونم جفت کردن خواهر و برادر در مرغ عشق مشکل ساز خواهد بود؟ .. یه سریا میگن جفت کردیم به مشکل نخوردیم یه سریا خودشون چیزی ندیدن ولی میگن جفت نکنید جوجه ها نقص ژنتيك پیدا میکنن . نظر شما چیه؟ ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.در نسل های اول مشکل بسیار کم دیده میشه ولی اگر روند ادامه پیدا کنه از نسل سوم به بعد جوجه های معیوب تولید خواهد شد.

R – Sh
    مشارکت کننده

سلام دوست گرامی ممنون از این که همیشه پاسخ گو هستید .. من 5 تا جوجه دارم که نزدیک به دو ماهشونه , میخوام 4 تاشون رو رد کنم و یکی از نرهامو نگه دارم چون رنگشو دوست دارم . میخواستم بدونم از الان میتونم یه پرنده ی ماده هم سن خودش براش بگیرم یا صبر کنم نر بزرگ تر بشه بعدا بگیرم؟ سوال بعدیم اینه که چون سن دقیق پرنده ها رو نمیشه حدس زد اگه یه جوجه ماده از نر من چند ماه بزرگ تر باشه در اینده جفت خواهند شد؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.خواهش میکنم.بله میتونید از الانم براش جفت بگیرید ولی تا حدود ۶ ماه دیگه توقع تکثیر نداشته باشید.برای اینکه همسنش جفت بخرید یک مرغ عشق بخرید که روی پیشانیش تا بالای بینی خط های مشکی باشه.تفاوت سنی باعث درگیری در دوران مستی طوطی بزرگتر میشه.موفی باشید

محمد
    مشارکت کننده

سلام…وقتتون بخیر

یه جفت مرغ عشق دارم.

پرنده ی نر پیش خودمون بزرگ شده و کاملاً پرنده‌ی آروم و دستی‌ای بوده.

تا چند وقت پیش که ماده‌اش تخم بذاره رفتارش عادی بود و هر چند روز خودم درشون میاوردم برای پریدن توی خونه…

ولی از وقتی جوجه‌هاش از تخم دراومدن کلاً رفتاره نره تغییر کرده…

دائماً بیقراری می‌کنه و دنبال یه راه خروج از قفس هستش…حتی وقتی برای تمیز کردن قفس هم درشو باز میکنم میخواد از بغل دستم دربره…

تا وقتی تو قفسه هر وقت صدای جوجه‌ها میاد داخل لونه می‌ره و به گمانم تغذیشون می‌کنه…با ماده‌هه هم مشکلی نداره؛ ولی بقیه‌ی وقتا کاملاً بیقراری می‌کنه و جیغ می‌زنه!

البته بیرون هم که میاد هیچ کاری نمی کنه…مدام میره یه نقطه‌ی مرتفع می‌شینه.

از وقتی جوجه‌هاشون دراومدن، تغذیه‌شون رو هم کامل‌تر کردم…هر روز تخم مرغ پخته و هویج و سبزی و پودر مغزهای مختلف هم براشون می‌ذارم.

به نظرتون مشکلش چیه؟

• این پاسخ 1 سال، 9 ماه پیش توسط  محمد اصلاح شده است.

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.کاملا طبیعیه.پرنده شما قبلا رام بوده و از قفس خارج میشده و الان بعد یک مدت طولانی که برای تکثیر در قفس بوده شوق پرواز داره.نشستن روی نقاط مرتفع هم برای تثبیت موقعیت و قلمرو هست.در کل مشکلی نیست.

محمد
    مشارکت کننده

ممنونم ازتون بابت پاسخگویی

اسکندری
    سرپرست کل

خواهش میکنم

R – Sh
    مشارکت کننده

سلام وقتتون بخیر .. میخواستم از مخلوط ارزن و کتان برای همه ی دوره ها برای جفتم استفاده کنم ولی میترسم موقع تخم گذاری یا جوجه داشتن نر مستی کنه برام دردسر ساز شه .. شما که همیشه از کتان استفاده میکنید از این گونه مشکلات نداشتید؟ ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.همیشه نسبت کتان به ارزن کمتر باید باشه.حداقل یک چهارم ارزن و حداکثر یک سوم ارزن باید باشه میزان کتان.موفق باشید

Farzad
    مشارکت کننده

درود

میخواستم بدونم حداقل و حداکثر چند جفت مرغ عشق میشه توی قفس 130*80*50 انداخت؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 93)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.