در حال نمایش 14 نوشته (از کل 179)
  • نویسنده

UliKhan
    مشارکت کننده

كم سن كه نيستن حداقل دو ساله بايد باشن

در مورد تغذيه هم من بهشون ارزن و كتان و تخمه افتابگردان ميدم و ميوه و سبزي كه البته ميوه و سبزي زياد نمي خورن فقط كاهو و سيب ميخورن بقيه چيز ها رو امتحان نمي كنن

اسکندری
    سرپرست کل

بهتره از یک مکمل ad3e یا مولتی ویتامین خوب در کنار جوانه گندم برای جفت حتما استفاده کنید.

UliKhan
    مشارکت کننده

ممنون از راهنمايتون

اسکندری
    سرپرست کل

خواهش میکنم

UliKhan
    مشارکت کننده

سلام

از آخرين تخمي كه پرنده ام گذاشته ٢٤ روز ميگذره و اينكه فكر كنم زير شكمش يكم. ورم كرده يعني دوباره تخم داره؟

من چكار كنم تخم ها رو از تو لانه بردارم؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بهتره تخمهارو توی سن ۷ تا ۱۰ روزگی کندلینگ کنید تا اگر پوچ هستن جفت با خوابیدن روی تخم ضعیف نشن.اگر از پوچ بودن تخمها مطمئنید برداریدشون و با تقویت مجدد جفت اجازه بدین برای سری بعد آماده بشن.

UliKhan
    مشارکت کننده

ممنون از راهنماييتون

چطور بايد اينكارو انجام بدم؟

نميشه كاري كرد كه براي يه مدت تخمگذاري نكنن ؟

اخه من سري قبل كه جوجه اش زنده نموند لونه رو برداشتم ولي پرنده ماده دوبار از قفس امد بيرون و هر دفعه بعد از يك روز برگشت وقتي براش لونه گذاشتم آروم گرفت و دوباره تخم گذاشت. اينجوري كه مريض ميشه

اسکندری
    سرپرست کل

الان ک برای تخم گذاری مجدد آماده شدن ک هیچی.ولی برای سری بعد حتما ۲ماه لانه رو بردارین تا خوب استراحت کنن و تقویت بشن.از دادن دانه های گرم و محرک هم خودداری کنید.

UliKhan
    مشارکت کننده

ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

خواهش میکنم.

Vahid
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری ی چن تا سوال دریاره کوتوله دارم

کوتوله برزیلی ی جفت تازه گرفتم شرایط جوجه کشیدن ازشون چجوریه

لونه براشون گذاشتم ولی تا میری سمتشون میرن تو لونه قایم میشن منم دیشب لونه رو ورداشتم صبم از لای قفس یکیشون فرار کرد اومد تو خونه چرخید دره قفسو واز کردم دوباره برگشت تو قفس شرایطه جفت گیریشون باید چجوری باسه چ محیطی چ غذایی باید بدیم ؟

Vahid
    مشارکت کننده

ی سریا ام میگن قلق داره منظورشون از قلق چه چیزیه؟  محیط دماس یا باید کارای بخصوص انجام داد ؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام باید از جنسیتشون مطمئن باشید چون تشخیص جنسیت ظاهریشون ریسک داره و گاهی چند ماه دوتا هم جنس کنار هم هستن و میگن جفت نخوردن.بعد بالغ باشن حتما.تغذیشونم عین عروس هست و تفاوتی نداره.برای لانه گذاشتن هم باید اول به شرایط محیط کاملا عادت کنن و جا بیفتن وگرنه بسیار ترسو هستن و لانه فقط میشه پناهگاهشون.شرایط خاصی نداره و اگر موارد بالا فراهم باشه تکثیرشون بجز در رنگهای خاص،راحت و بی دردسر هست.

Vahid
    مشارکت کننده

<p dir=”ltr”>از جنسیتشون مطمعنم چون فروشنده با اطمینان خاطر بهم گفت حتی گفت قبلا جوجه دادن بزرگ کردن  گقت تخم ءذاشت نطفه نداشت جوجه نداد بیار منتهی الان دوهفتس اورردم خونه همش تو لونه قایم میشن امشب باید وردارم لونشونو تا ب محیط عادت کنن از نظر تغذیه خوبن   بهشون میرسم ارزنو کتان ک همیشه هست باسشون تخم مرغ ابپز با جوانه گندم و ذرتم با نیوه جاتم بهشون میدم</p>

در حال نمایش 14 نوشته (از کل 179)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.