در حال نمایش 15 نوشته (از کل 195)
  • نویسنده

babak
    مشارکت کننده

تغذیه عالی بوده نر هم بعضی موقع میره لونه ماده هم میره کم تخم کتان و تخمه قرمز ریز و ارزن درشت به صورت جداگانه دادم بهشون شیویت و جعفری و تازه فلفل دلمه ای هم بهشون دادم تو آب خوردنشون هم مولتی ویتامین ریختم پیش صاحب قبلشون هم نکتون خوردن 3 ماه هم هست استراحت کردن داخل لونه هم چوب اره ریختم کاغذ هم کف قفس هست اگه  کاری لازمه که انجام بدم طوطی ها هم تقریبا رام هستن از آدم وحشت ندارن کنار پنجره هم قفس و گذاشتم طوری که نور وارد قفس نشه

اسکندری
    سرپرست کل

از شاهدونه و کافیشه و جوانه گندم هم در تغذیشون استفاده کنید.

babak
    مشارکت کننده

ممنون جناب اسکندری از توضیحات مفیدتون شاه دانه برای مستی کاربرد داره درسته

اسکندری
    سرپرست کل

بله شاهدونه و کافیشه برای مستی جفت هستن.

babak
    مشارکت کننده

وقت نکردم شاه دانه بگیرم اما خودشون شروع کردن به لانه سازی کاغذهایی کف قفس و میبرم لونه نسبت به قبل خیلی ساکت تر شدن شلوغی ندارن بیشتر اوقات هم هر دو داخل لونه هستن یعنی الان شرایط لازم و پیدا کردن؟

اسکندری
    سرپرست کل

تقریبا.

babak
    مشارکت کننده

سلام جناب اسکندری برزیلی ها چند بار جفت گیری رو دیدم هر دفعه هم چند دقیقه ..بیشتر اوقات هم داخل لونه هستن بهم غذا میدن اما هنوز داخل لونه رو تماشا نکردم گفتم زیاد دستکاری نکرده باشم بنظر شما چطور دارن پیش میرن

اسکندری
    سرپرست کل

سلام انشالله شاهد تخم گذاری خواهید بود

babak
    مشارکت کننده

آقا اسکندری 15 روزه لونه گذاشتم ماده همش مثل مرغی که خاک بزنه کنار همش کف قفس رو چنگ میزد البته کف قفس صاف بود خاک اره هم ریخته بودم مال آون نیست کف لونه گودی نداره تخم نمیزاره لونه برداشتم فردا برم لونه استاندارد برزیلی بزارم چون میگن کف لونه حتما باید گود باشه که تخم ها به اطراف نرن

اسکندری
    سرپرست کل

جابجاکردن لانه بعد از جاگرم کردن جفت کار اشتباهی هست.

babak
    مشارکت کننده

به خاطر اینکه لونه تهش گرد نبود یعنی دوباره لونه خودشو و بزارم

اسکندری
    سرپرست کل

بهتر بود برنمیداشتید ولی حالا ک برداشتید لانه ی مناسب تهیه کنید.ممکنه مدتی طول بکشه تا به لانه ی جدید عادت کنن.

babak
    مشارکت کننده

مرسی آقای اسکندری من همیشه زیاد سوال میکنم شما رو اذیت میکنم لانه خودشو و رو فقط گودی براش ایجاد کردم گذاشتم سر جاش سریع ماده رفت تو لونه

اسکندری
    سرپرست کل

خواهش میکنم.امیدوارم مثمرثمر واقع بشه

babak
    مشارکت کننده

سلام و خسته نباشید آقا اسکندری پرنده ماده زیر دم قسمت مقعد پرنده متورم شده اما مدفوع کرد گفتم نکنه تخم گیر کرده باشه اما پرنده سرحال و به همدیگه غذا میدن بیشتر اوقات تو لونه هست به نظر شما تخم گیر نکرده این جفت قبلا هم جوجه دادن از لحاظ مولد بودن خیالم راحت هست منتظر جواب هستم

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 195)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.