در حال نمایش 15 نوشته (از کل 180)
  • نویسنده
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.مبارکه انشالله.

از لانه وقتی خارج نمیشن بهتره تا پایان دوره تخم گذاری صبور باشید.حتی کندلینگ هم نکنید.هم در این مدت احتمال داره تخم ها جوجه بشن اگر بارور باشن و متعلق به خودشون باشه،هم به محیط عادت میکنن و هم زمان برای تقویتشون دارید.

اسکندری
    مدیرکل

سلام.چون نخوابیدن روی تخم نمیشه در مورد پر یا پوچ بودنشون قضاوت کرد ولی جفت مولد معمولا بعد جابجایی هم روی تخم میخوابن.در مورد جفت دوم باید بگم رفتارشون شبیه مولدها نیست.

KAMRANY
    مشارکت کننده

<span style=”font-size: 24px;”>اساتید محترم با سلام</span>…..<span style=”color: #993366;”>جفت برزیلی نقاب داردارم تخم گذاری خوبی دارند همه جوجه دارد</span> ..<span style=”color: #ff0000;”>.اما جوجه ها را رها می کند و غذا نمی دهند نگهداری هم نمی کنند تا بمیرند</span>.<span style=”color: #0000ff;”>تغذیه مقوی با تخم مرغ روزانه  دارند</span> .<span style=”color: #800080;”>البته جوجه دیروز که کنار زده بودند نوک پاهایش و بالهایش نبود  نوکش هم کمی خونی بود .</span>..راهکاری پیشنهاد میکنید .با تشکر

• این پاسخ 5 سال، 10 ماه پیش توسط KAMRANY اصلاح شده است.
    مریم
    مدیر

غذا دادن به جوجه ها غریزی هستش و در این مورد نمیشه کاری کرد ، میتونید جوجه ها رو زیر جفت دیگه مثل کوتوله یا عروس یا حتی مرغ عشق بزارید که اونها تغذیه کنن ، البته اگر زیر مرغ عشق بزارید باید خودتون هم در تغذیه جوجه بهش کمک کنید و بعد از چند روز جداش کنید و بهش سرلاک مخصوص طوطی سانان بدید

این رو در نظر داشته باشید اگر خواستید از جفت دیگه به عنوان پرستار استفاده کنید خودش هم روی تخم باشه یا تازه جوجه هاش بدنیا اماده باشن

مسئله دیگه ای هم که ممکنه جفت رو عصبی کرده باشه ، استرس ، محیط شلوغ و تغذیه نامناسب باشه

اسکندری
    مدیرکل

سلام.باید یا خودتون به بزرگ کردن جوجه ها به جفت از روزهای اول کمک کنید یا یک جفت حمال که در بزرگ کردن جوجه تبحر دارن همزمان با این جفت آماده تکثیر کنید تا جوجه های این جفتم بزرگ کنن.

KAMRANY
    مشارکت کننده

با سلام ..راستش فقط مگر حمال پیدا کنم  والا جوجه یکروزه غذا دادن کار من نیست…مسئاه این است که علت را  پیدا کنم  …با تشکر  از شما عزیزان

اسکندری
    مدیرکل

سلام.اتفاقا در زمستون چون فضای خونه با گرماسازها گرم میشه خشکتر هست و رطوبت کمتره.حتما در محیطشون یک ظرف آب روی بخاری بگذارید.

یا لانه مناسب نیست.یا نطفه ضعیف هست.یا رطوبت پایینه که جوجه ها قبل از تولد تلف میشن.در واقع خفه میشن.

تخمهایی که خراب شدن دور بندازید و مجدد آماده تکثیرشون کنید

اسکندری
    مدیرکل

غذا دادن والدین به جوجه ها کاملا غریزی هست.درمان یا چاره نداره.گاهی با بالارفتن سن برطرف میشه گاهی هیچ وقت جفت جوجه بزرگ نمیکنن.

اسکندری
    مدیرکل

کرج از نظر رطوبت مشکلی نداره چه زمستان چه تابستان.شرایطیم که گفتید خوبه.رسیدگیتونم خبردارم که عالیه.شک نکنید جفت در بسیاری از لحظات بعد از روز هفتم هشتم روی تخم نمیخوابن.بهتره ماده رو عوض کنید.چون نر خوبی هست که همه تخمها بارور میشن.

اسکندری
    مدیرکل

نه اینطور نگید که موفق نمیشید.گاهی واقعا جفت مشکل دارن و ایرادی از کار شما نیست.انشالله با جفت جدید موفق میشید.

مریم
    مدیر

سلام آقای اسکندری

یک جفت از برزیلی های من دفعه قبل چهار تخم گذاشت که تخم اول کوچک بود و بدون نطفه

چهارماه بهش استراحت دادم ولی اینبار سه تا تخم کرده

به نظرتون مشکل از کجا هست؟

یک سوال دیگه برزیلی اگر خوب استراحت کنه و دوبار در سال تخم کنه ، تا چند سال تخم میزاره؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.گاهی بعد استراحت طولانی مدت دفعه اول کم تخم میزارن ولی دفعه بعد تعدادش زیاد میشه.اگر تغییری نبود به کلسیم مربوط میشه.

محدودیت نداره و تا ۶ ۷ سال هم تکثیر میشن.

وحید
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری
    <p style=”padding-right: 30px;”>به نظرتان جفتای برزیلی رو  بعد جوجه بزرگ کردن  دفعه اول پانزده روز  لونشونو بردارم تقویت کنم  یا نه باشه دوباره تخم گذاری کنن</p>

اسکندری
    مدیرکل

سلام.۱۵ روز خیلی زمان کمیه.حداقل ۴۵ روز تقویت کنید تا فرصت خوبی برای تقویت و استراحت داشته باشن جفت.

سیدمحمود سیدالحسینی
    مشارکت کننده

سلام و عرض ارادت برزیلی های من زود به زود تخم میگذارند و باعث شده که هر بار تعداد کمتری تخم بگذارند و این دفعه آخر  فقط 2 تا تخم گذاشتند که الان هم جوجه ها در شرف بیرون اومدن از لانه هستن ضمنا تنها دفعه اول 4 تخم گذاشتند به نظر باید جلوی تکثیرشون رو برای مدتی بگیرم که نمیدونم چطوری باید این کار رو انجام بدم که صدمه ای هم نخورند ممنون میشم راهنمایی فرمائید

اضافه کنم که هر دفعه سفیده تخم مرغ هم براشون میگذارم نمیخورند. مشکلی براشون بوجود نمیاد؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 180)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.