در حال نمایش 15 نوشته (از کل 361)
  • نویسنده

admin
    سرپرست کل

با سلام.لطفا سوال خود را در قالب کامنت زیر همین متن ارسال فرمایید.

• این جستار 1 سال، 8 ماه پیش توسط  admin اصلاح شده است.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام دوستان

خسته نباشید …… 3 تا از جوجه عروس هام مدتی که دون خور شدن اما یکی دیگه هنوز از والدین تغذیه میشه البته کمی دون هم میخوره ، هر چهار تا از یک جفت هستن الان دیگه 2ماهه هستن،  یک روز هم جداش کردم انقدر به قفس زد که دوباره گذاشتم کنار هم . باید چیکار کنم؟ جداشون کنم مشکلی پیش میاد؟

admin
    سرپرست کل

سلام.اگر 45 روز رو رد کرده با خیال راحت جدا کنید.تا به والدین دسترسی داره همین روال هست ولی جدا بشه بعد چند ساعت متوجه میشه که باید خودش دانه بخوره.بخصوص که جوجه های دیگه هم درکنارش هستن.

…AMIR…
    مشارکت کننده

ممنون از شما ، دکمه سپاس رو پیدا نکردم ،دوستان چند در صد احتمال داره شاه تخم عروس نر باشه؟

admin
    سرپرست کل

اینجا دیگه سپاس وجود نداره.

احتمالش بالای هفتاد درصد هست.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام دوستان در صورت امكان منو راهنمايي كنيد

1- زمانيكه جوجه ها از تخم بيرون اومده ميخوايم لونه رو تميز كنيم بايد دوباره تو لونه خاك اره بريزيم

2- جوجه ها رو بايد از چند روزگي از لونه دراورد؟

3-اگر يك جفت چهارتا جوجه داشته باشه لازمه ماهم كمكي بهشون سرلاك بديم يا لازم نيست و بزاريم خودشون بزرگشون كنند.

4- وقتي جوجه ها چند روزه بشن ميتونيم براي جفت  تخمه، كاهو و بلال داد؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.

1-بله حتما تا جوجه ها لانه رو ترک کنن حتما از پوشال چوب در لانه استفاده کنید تا پاها دچار مشکل نشن.

2-خودشون معمولا حدود 30 روزگی لانه رو ترک میکنن.

3-اگروالدین به خوبی جوجه هارو سیر میکنن نیازی به کمکی نیست و فقط غذای نرم به موقع در اختیار جفت بگذارید.

4-بعد از اینکه آخرین جوجه یک هفتگی رو رد کرد همه چیز میتونید در اختیارشون بگذارید.

sadegh
    مشارکت کننده

سلام

یکی از جوجه هام وقتی به دنیا اومد یه غده وصل بود به شکمش مشکلی داره؟

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام

ممنون آقاي اسكندري لطفا تو اين موارد هم راهنمايي كنيد:

1- من يه جفت عروس دارم كه چند مدت قبل تخم پوچ گذاشتن و به توصيه خودتون لونه و تخماشون رو برداشتم ولي از اون موقع عروس نره رفته تولك و مرتب ماده رو اذيت ميكنه و حتي بعضي اوقات پراشو ميكنه به نظر شما چكاركنم؟

2- چندروز پيش يه جفت از عروسام وحشت كردند تا رسيدم بهشون ديدم يكي از عروسا شاپرش به قفس گيركرده و از بالش خون مياد به نظرشما لازمه كار  خاصي انجام بدم يا خودش خوب ميشه؟

3- چند مدت پيش يكي از دوستام قطره ويتامينه داد بهم كه رنگش زرد تيره يا بهتر بگم روغني تيره هستش و هنگام استفاده هم آبخوري بو ميگره ميخوام بدونم اين قطره مولتي ويتامين هستش يا ad3e ؟

بازم ممنونم

sadegh
    مشارکت کننده

میشه زود تر کمک کنین چون جفت جوجه رو قبول نمیکنن همش میندازنش اونور در ضمن چهارتا جوجه دیگه چهار پنج روزه هم دارن این اخریه

چیکارکنم الان جوجه رو پاشم نمیتونه وایسه در ضمن تخم از داخل لونه افتاد بیرون و بالای تخم شکست تقربا جوجه یه مقدار از پوستش خشک شده منم همونجوری گذاشتمش تو لونه تا امشب که در اومد کلا جوجه کف لونه افتاده

mehrdad
    مشارکت کننده

من قبلا اين مشكلو تو تايپيك ديده بودم كه جواب دادن فكر كنم نبايد ناراحت باشي چون جوجه ها تا 12 ساعت هيچ غذايي نميخوان و همون غده زرد رنگ به عنوان غذا جذب بدن جوجه ميشه و بعدشم كم كم پدر و مادرش بهش غذا ميدن

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.عکسشو بفرستید.نباید چیزی باشه متصل به بدن

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.1-بعد از آماده شدن و تقویت از لک میاد بیرون نگران نباسید.

2-شاه پر مجددا رشد میکنه.

3-اگر برند معتبری نیست و نمیدونید چیه ریسک و استفاده نکنید.

اسکندری
    سرپرست کل

دوستمون کاملا درست گفتن ولی اگرهم جفت در ساعات یا روز اول غذا ندادن ریسک جوجه یک روزه غذا دادن باسرنگ بسیاربالاس ولی با سرنگ انسولین تست کنید.بسیار کم فشار و قطره قطره سرلاک رو در دهانش بریزید تابخوره.

sadegh
    مشارکت کننده

دفه قبلم اگه خاطرتون باشه یه غده سفید رنگ به یکی از جوجه ها وصل بود که گفتین باقی مونده زرده هستش

کاری به اون ندارم جوجه کلا توان نداره ممکنه چون جوجه اخره ضعیف باشه امروزم روز 18 که به دنیا اومده بقیه جوجه ها هم 18 روزه در اومدن

بعد اگه جفت قبولش نکردن و زنده موند چی جوری بزرگش کنم

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 361)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.