برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    اسکندری
    مدیرکل

از نظر سن و سال ماده زیاد بالا نیست.باید نتیجه ی تکثیرشون رو ببینید توی هر دوره.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

لطف كنيد در صورت امكان راهنمايي كنييد:

1- يك فت عروس دارم از هر لحاظ آماده هستند و نر كاملا مست و تقريبا هر روز جفت گيري ميكنند ولي متاسفانه حدود دوماه هستش كه عليرغم شرايط موجود تا كنون تخم گذاري نكردند به نظر شما علت چي هستش و من بايد چكار كنم؟

2- اگر جفتي چندروز رو تخم بخوابند ولي بعداز مدتي ديگه رو تخم نخوابند اين تخم ها بعد از چند مدت خراب ميشوند و انتقال ان به زير پاي جفت ديگه فايده نداره به عبارتي ديگه اگر جفتي چند روز رو تخماش بخوابه ولي به دلايلي سيكل 19 تا 21 روزه رو تكميل نخوابه حدفاصلي كه بايد تخم ها رو انتقال بديم تا جوجه بشوند جقدر است؟

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.

لانه براشون عادی شده و نیاز به یک شوک دارن.۴۵ روز لانه رو بردارید و تقویت کنید همزمان و مجدد لانه گذاری کنید.

اگر بعد ۳ روز خوابیدن متناوب روی تخم از رو تخم بلند بشن نهایت شش الی ۸ ساعت فرصت دارید تا نگذارید نطفه مرگ بشن با سرد شدن تخم ها.میتونید موقتا در ارزن فرو ببرید تخم هارو.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

ببخشيد بازهم خدمتتون سوال دارم

1- يكي از عروسام شاپراش افتاده و متاسفانه به دليل پر زدن طولاني زخمي و خوني شده و مدت زيادي هست كه رشد نكرده و بيرون نيامده به نظر شما چكاركنيم البته قبلا شما توصيه كرده بوديد از قطره كلسيم و مينرال و نور آفتاب استفاده كنيد ولي عليرغم انجام اينكار بازم مشكل حل نشده.

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خواهش میکنم.یه زحمت بکش.ببین سر غلاف که باید بیرون بزنه با خون یا ته شکسته ی یک پر مسدود نشده؟

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام و تشكر آقاي اسكندري

بال هاش رو كه نگاه كردم ديدم قسمتي از بالش كه شاه پراش بايد بيرون بياد با خون خشك شده پوشيده شده البته فكر كنم يك يا دو تا پر هم فقط نوك زده ولي رشد نكردند يا شكسته شدند

بازهم مثل هميشه متشكرم

اسکندری
    مدیرکل

سلام مجدد.خوب پس اگر پر شکسته هست از ته بکش بیرون و اگر خون لخته هست با آب ولرم بشور نرم که شد جداش کن تا پر بزنه بیرون.

hamid
    مشارکت کننده

درود بر دوستان

پوزش میخوام که این پرسش رو دوباره پیش میکشم؛

من یه عروس هلندی لوتینو یک سال و نیمه دارم که بسی وابسته ی من شده و چون شاید به زودی سرگرم کاری بشم که 7 8 سال از ساعات اداری روز رو نمیتونم خونه باشم و این پرنده بسیار خانواده رو با سروصدا و جیغ ناراحت میکنه، دنبال عروس ماده ام. ولی چالش پیش روی اینکه آیا اگه عروس ماده بگیرم، عروسم بهش خو میگیره جوری که دست کم، در ساعاتی که من نیستم دیگران رو آزار نده؟ نکته ی برجسته اینکه عروس من عادت نداره در قفس بمونه و همش آزاده و در حال پرواز. یک بار این رو پرسیدم در جایی که گفته شد اگر به قفس خو گرفته باشه با عروس ماده هماهنگ میشه ولی برخی دیگر گفتن در هر حال انس میگیره باهاش.

دوستان کارشناس و خبره یاری کنند.

سپاس

اسکندری
    مدیرکل

سلام.تحت هر شرایطی تا زمانیکه به قفس عادت نکنه و به شما و محیط بیرون قفس وابسته باشه به جفتش عادت نمیکنه و توجهی نخواهد کرد.اول ساعات موندن در قفسش رو بیشتر کنید تا به محدوده و قلمروش عادت کنه و به غریزه ی ذاتیش برگرده بعد براش جفت بخرید.

hamid
    مشارکت کننده

سپاس از شما. گستاخی نباشه ولی راهکار دیگه ای نیست؟ چون با نگرش به جیغ ها بسیارش اگه در قفس بذارمش باید اون ساعت ها خونه نباشیم وگرنه نمیشه تحمل کرد.

اسکندری
    مدیرکل

نه خواهش میکنم.مدتی بسپاریدش به کسی تا به قفس عادت کنه.وابستگیش به شماهم کم میشه

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام و تشكر اقاي اسكندري

يكي از دوستام يك عروس نر دوساله و يك ماده 5 يا 6 ماهه داره كه باهم جفت خوردن و چندين بار جفتگيري كردند به نظر شما ميتونه لونه براشون بزاره يا نه؟ اگر نظره شما مثبته احتمال اينكه تخم و جوجه كنه جقدر هستش؟

ضمناً نره وايت فيس نرمال و ماده پروانه اي معمولي هستش(منظورم اينه كه وايت فيس نيست) ممنون ميشم شما پيش بينيتون راجع به رنگ جوجه هاشون اگر انشااله تخم و جوجه كنند بهم بگيد.

بازهم تشكر

اسکندری
    مدیرکل

سلام جفت زدن توی این سن کار اشتباهی هست.

۱.احتمال تخم گذاری بسیار کم هست.حداقل ۱۰ ماه باید داشته باشه.

۲.حتی اگر تخم بتونه بگذاره خطر بسیار جدی تخم پیچیدگی و تلف شدن ماده داره.

۳.جوجه ها اکثرا لوپ دار خواهند شد و فرقی بین نر وایت و خاکستری نیست در این شرایط.حیف هست.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

ببخشيد دوباره مزاحم ميشم. دوروز پيش يك جفت وايت فيس روي تخم گرفتم متاسفانه بعد ازاينكه اوردمشون خونه ديگه رو تخمشون نخوابيدن الان هم چهارتا تخمشون نوي لونشون هست ميخواستم لطف كنيد بهم بگيد براي اينكه مجددا اماده تخم گذاري بشن چكاري بايد انجام بدم.

يه سوال ديگه هم داشتم آيا ميتونم قفس و لونشون رو عوض كنم؟

مثل هميشه سپاسگذارم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خواهش میکنم

تخم هارو که یا زیر جفت دیگه بگذارید یا داخل ارزن نگه دارید

در مورد آماده شدن مجدد نیاز به زمان هست تا به محیط عادت کنن و تغییر قفس و لانه بازهم عقبتر میندازه آماده شدن رو.اگر عجله ندارید قفس و لانه رو عوض کنید و غذاهای گرم رو شروع کنید.۲ ماه دیگه لانه بگذارید

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.