برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    KAMRANY
    مشارکت کننده

با سلام.ماده ای دارم خیلی خوش تخم      اما خیز برای جفتیک نر نمی دهد….لانه را برداشتم…..نرش را عوض کردم  ……..غذاش را معمولی تر کردم     اما هنوز موفق نشدم …عزیزان راهنمایی کنند

• این پاسخ 4 سال، 1 ماه پیش توسط KAMRANY اصلاح شده است.
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.آمادگی ماده فقط با گذشت زمان و تغذیه اتفاق میفته و تا زمانیکه آماده نشه اجازه جفتگیری نخواهد داد.تغذیه ی گرم و محیط بدون استرسی که بهش اعتماد کنه.موفق باشید

KAMRANY
    مشارکت کننده

ضمن سلام وتشکر خدمتتان عرض کنم ماده جوجه خودم است وگاهی بیرون میاد و برمی گردد استرس وبیگانگی ندارد وحدود 2سال است از اولین اغلش می گذرد…با تشکر از توجهتان

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خواهش میکنم.پس باید صبور باشید و اجازه بدین به مرور زمان ماده آماده بشه.تغذیه ی ناگهانی خیلی گرم هم باعث پرریزی و تو لک رفتن میشه.کم کم تغذیه رو گرم کنید.تو این مدت لانه هم نگذارید که عصبی بشن.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام و تشكر آقاي اسكندري

اين بار ميخواستم خواهش كنم در صورت امكان و اگر شمار رضايت داشته باشيد پيشنهاد كنم كه بر اساس تجربه شخصي خودتون پست يا تايپيكي رو دج كنيد كه سير آماده سازي يك جفت عروس از زمانيكه جوجه هاشون از لونه بيرون ميان تاز زمانيكه تخم اولشون رو ميگذارند(از نظر تغذيه، تقويت سازي و شرايط محيطي) رو به ترتيب  و بر حسب مدت زمان مورد نياز شرح بديد. البته چنين درخواستي واقعاً  زياده خواهي هستش چونكه عملاً فرد بايد تمام تجاربش رو بدون هيچ توقعي در اختيار ديگران بگذارد كه كار خيلي سختي هستش ولي واقعا من تا حالا چنين مطلبي رو هيچ جا نديدم در صورتيكه براي كسانيكه دوست دارند در تكثير پرنده عروس موفق باشند اين اطلاعات واقعا حياتي هستش.

البته ناگفته نماند كه در همين حال حاضر هم شما بدون هيچ منتي هميشه و در هر شرايطي كمك بسياري به ما ميكنيد كه هميشه جاي تقدير و تشكر دارد.

بازم ببخشيد اگر درخواست نابجايي كردم.

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.تغذیه ی کلی که خودم استفاده میکنم رو چند وقت پیش توی سایت گذاشتن.اگر مطابق اون پیش برید ضرر نمیکنید.بین هر تکثیر هم حداقل ۲ ماه استراحت در نظر بگیرید مطمئن باشید اصول کلی رو رعایت کردین.بازم سعی میکنم چشم مطلب جامعی آماده کنم

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام

چشمتون بي بلا

مثل هميشه ممنون ومتشكرم

اسکندری
    مدیرکل

خواهش میکنم.در خدمتتون هستم.

Madanzadeh
    مشارکت کننده

با سلام خدمت دوستان و آقای اسکندری.

جوجه عروس های من از 4 روز پیش شروع به در اومدن کردند  و دیروز هم سومیش دراومد.

ولی ماده تو این 4 روز دو تا تخم گذاشته.

و جفت گیری هم دارند و نر به جوجه ها هم میرسه.

به نظرتون چیکار کنم؟  تخم ها را بردارم یا باشه

ممنون

اسکندری
    مدیرکل

سلام.بهتره اگر تخم پوچ دارید برای جلوگیری از خراب شدن تخمهای سالم،تخمهای پوچ رو جایگزین تخمهای سالم کنید و تخمهای سالم رو در ارزن دفن کنید تا با پایان تخم گذاری و یکم جون گرفتن جوجه ها،تخم ها به زیر جفت منتقل بشن و در صورت امکان جوجه ها جدا بشن.

Madanzadeh
    مشارکت کننده

ممنونم. نخم پوچ ندارم.

مشکل من اینه که الان جوجه ها 4 پنج روزند.  اینا دوباره تخم کردند.

اگه اینطوری باشه اینا خیلی ضعیف میشند و متاسفانه میمیرند.

مشکلی نداره هم جوجه باشه هم تخم؟

اسکندری
    مدیرکل

اگر ضعیف بودن تخم نمیگذاشتن.ولی وجود جوجه ممکنه باعث بشه نتونن درست روی تخم ها بخوابن.از طرفی مراقبت از تخم ها باعث بشه غذای کافی به جوجه ها نرسونن.بهتره یاتخم پوچ یا پلاستیکی تهیه کنید تا تخم ها خراب نشن یا آمادگی برای دادن وعده سرلاک کمکی به جوجه هارو داشته باشید

Madanzadeh
    مشارکت کننده

ممنونم. سرلاکی که نه نمیتونم. جوجه ها حیف میشه.

اگه تخم ها را بردارم مشکلی پیش میاد؟؟  کلا تخم ها را بردارم و فقط به جوجه ها برسند.

اسکندری
    مدیرکل

بله میتونید بعد از اتمام تخم گذاری همه ی تخمهارو بردارین تا فقط جوجه بزرگ کنن.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

من یک جفت عروس هلندی دارم که دفعه اوله که جوجه میدن 3تا جوجه 40 روزه دارن الان 8 روزه که دوباره دارن جفت گیری میکنن من میخوام جوجه هاشو جدا کنم ولی وقتی از قفس درشون میارم مادر پدرشون خیلی بی تابی میکنن بنظرتون چجوری جداشون کنم؟

ممنونم بابت سایت خوبتون

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.