برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    sajjad
    مشارکت کننده

ممنونم اقاي اسكندري

اسکندری
    مدیرکل

خواهش میکنم.در خدمتم

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

ببخسيددوباره مزاحم شده

تقريباً يك ماه پيش يك جفت از جوجه هاي خودم كه حدودا  يك سال رو رد كردند  رو جدا كردم و بعد ازاينكه ديدم نر كاملا مسته(البته قبلا جفتگيري رو ديده بودم) براشون لونه گذاشتم و توي اين مدت مرتب به لونه رفت و آمد ميكنند ولي متاسفانه تا الان تخم نگذاشتند وچند روز اخير هم مي بينم كه برخورد نر با ماده خشن تر شده به نظر شما لازمه تغييري ايجاد كنم؟ لطفا راهنمايي كنيد

ممنونم

sajjad
    مشارکت کننده

سلام خسته نباشید

ببخشید اقای اسکندری مزاحم شدم

اقای اسکندری جفت لوتینو که دارم جوجه هاشون که از تخم بیرون میاد بیشتر از یک الی دو روز زنده نمیمونند…..جفت را هم حدود دو هفته است که روی تخم پر خریداری کردم……از کسی که خریدم بهش زنگ زدم گفت به خاطر جا به جایی جوجه هارو بزرگ نمیکنند ایا امکان داره به این علت باشه؟؟؟وقتی خریدم و جا به جا کردم روی تخم خوابیدند و بعد یک هفته جوجه ها شروع به بیرون امدن کردند و بعد از یک الی دو روز میمردند….اقای اسکندری خواهش میکنم راهنماییم کنید؟؟؟؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.چند وقته لانه دارن الان؟هرچقدر تخم گذاری طولانی تر بشه برخوردهاشون بیشتر میشه.گاهی با برداشتن کوتاه مدت لانه در حد ۲ یا ۳ هفته میشهیه شوک مثبت به ماده داد.

اسکندری
    مدیرکل

سلام.شماهم خسته نباشید

اینکه رو تخم بخوابن بعد جابجایی و حالا که جوجه شدن غذا ندن یکم بعید هست ولی غیر ممکن نیست.

بهرحال بهتره برای جلوگیری هر ۳ ۴ ساعت یک وعده رقیق سرلاک بدین تا جوجه ها یکم جون بگیرن و روزهای اول رو رد کنن.

sajjad
    مشارکت کننده

اقاي اسكندري براي سرلاك دادن بايد جوجه را از لانه بردارم وسرلاك بدهم يا همان داخل لانه سرلاك بدهم؟؟؟

چند سي سي بدهم؟؟؟

سرلاك خودم درست كنم عيب نداره؟؟؟

sajjad
    مشارکت کننده

اقاي اسكندري يك قطره توتال تابرنيل كه تا ٥ ماه ديگه تاريخ داره اقاي اسكندري ميخواستم بگم تو ميحيطي بوده كه گاهي تا دماي ٤٥ درجه هم قرار گرفته….مشكلي نداره استفاده كنم؟

ممنونم از راهنماييتون

اسکندری
    مدیرکل

سلام.سرلاک رو تازه به تازه درست کن.ترجیحا سرلاک مخصوص طوطی سانان باشه.ولی میتونید از سرلاک دست ساز هم استفاده کنید.میتونید جوجه رو بردارین سرلاک بدین مجدد به لانه برگردونید.به اندازه ای سرلاک بدین که چینه دان پوستش کش نیاد.تاسرلاک قبلی هضم نشده سرلاک ندید.

اسکندری
    مدیرکل

خیلی دمای بالایی بوده.من بودم نمیدادم بخورن

sajjad
    مشارکت کننده

اقای اسکندری سلام و خسته نباشید

اقای اسکندری لانه عروس هامو به مدت یک هفته است برداشتم.

1.برای اماده سازی جفت از چه دانه ای استفاده کنم؟میخواهم مست شوم؟

2.اقای اسکندری کتف عروس نر یکم زخم شده نمیدونم برای چی؟کتف عروس یکم بیرون از پرش هست؟

3.اقای اسکندری خیلی جیغ میزنند؟

لطفا راهنمایی میکنید..ممنونم اقای اسکندری

اسکندری
    مدیرکل

سلام.یک هفته زمان بسیارکمی برای مست کردن جفت برای تکثیر مجدد هست.حداقل یک ماه باید استراحت کنن.ولی مطلبی که در مورد تغذیه گذاشتم توی سایت رو پیشنهاد میکنم بخونید.

در مورد کتف احتمالا بین میله های قفس گیر کرده و کاریش نمیشه کرد.مشکلی هم نیست البته.

جیغ زدن بخاطر برداشتن لانه هست.صبح و عصر معمولا زیاد سروصدا میکنن.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

لطفا راهنمايي كنيد

چند مدت هستش كه يكي از عروساي ماده ام روي جشمش يك هاله دايره اي شكل سفيد تشكيل شده و احساس ميكنم قدرت ديدش هم كمتر شده به نظر شما بايدچكار كنم؟

مثل هميشه سپاسگذارم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.احتمالا زخم قرنیه هست و بهتره دامپزشک از نزدیک ببیندش تا داروی مناسب تجویز بشه.ممکنه باعث نابینایی بشه.

dawod
    مشارکت کننده

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده یک جفت عروس هلندی لوتینو دارم
    در تاریخ ۸ و ۱۰ اسفند سال گذشته دو عدد جوجه متولد شدند
    در حین بزرگ کردن جوجه ها بازهم تخم گذاری کردند
    یک روز درب قفس باز مونده بود ماده از قفس بیرون اومده بود
    وقتی گذاشتمش داخل قفس
    نر دیگه اجازه نداد بره رو تخم ها بخوابه
    بنابراین تخم ها خراب شد و بنده لانه و تخم را برداشتم
    مدتی هم نر را جدا کردم چون به شدت ماده را میزد
    من نر و ماده را کنار هم گذاشتم
    بازهم نر ماده را میزند
    مخصوصا زمانی که من میرم طرف قفس
    براشون لونه گذاشتم
    نر میرفت داخل لونه و اواز خوانی می کرد اما به محض اینکه ماده میخواست بره داخل انچنان نوکی بهش میزد که ماده خودشو پرت میکرد ته قفس
    لطفا راهنمایی بفرمایید

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.