در حال نمایش 15 نوشته (از کل 363)
  • نویسنده

اسکندری
    سرپرست کل

زرده با غده ی سفید فرق داره.بهرحال

جوجه ی پنجم معمولا نسبت به چهارتای اول ضعیفتر هست ولی جفت زیرخودشون نگه میدارن حالاشاید در غذا دادن بهش کوتاهی کنن که درسوال قبل نحوه غذا دادن بهش رو توضیح دادم اگر بادقت خونده بودین.

mohammadreza
    کاربر

سلام دوستان دو روز عروس هلندی ماده ی من استفراغ میکرد و خیلی کم تحرک شده ولی امروز حالت استفراغو گرفت ولی چیزی بالا نیاورد و تغذیه اش هم یه مقدار کمی کمتر شده

اینم عکس فضله لطفا راهنمایی کنید ممنون.

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.تغذیش چی بوده؟دمای جایی که هست چقدره؟

mohammadreza
    کاربر

تغذیه طی یک هفته ی گذشته : ارزن-کتان-تخمه-ذرت-سبزیجات – سفیده ی تخم مرغ

مکمل کلسیم و مولتی هم استفاده شده

درضمن اینم یادم رفت بگم که یه هفته ای میشه جا به جا کردم و آوردم توی محیط جدید مسیر جابه جایی هم طولانی بوده میتونه از استرس باشه ؟

دیروز جفتگیری هم داشت ولی کلا یکم پف کرده و کم تحرکه ولی اونجا که پرنده رو تحویل گرفتم سالم و سرحال بود.

دمای محیط هم بین 25 تا 27 درجه ست

• این پاسخ 1 سال، 9 ماه پیش توسط  mohammadreza اصلاح شده است.

اسکندری
    سرپرست کل

بله استرس هم میتونه عاملش باشه ولی مشکل هضم بیشتر دخیل هست.فعلا فقط از ارزن و یک روز در میون کاهو استفاده کنید.اگر تا دوروز مشکل برگردوندن غذا حل نشد از یک پنجم قرص ضدتهوع در آبش حل کنید.نتیجه رو خبر بدین.

mohammadreza
    کاربر

سلام آقای اسکندری متاسفانه کاهو رو پرنده ی نر میخوره ولی ماده که بالا میاره نمیخوره ماده عاشق جعفریه میشه از جعفری استفاده کنم؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.از کاهو و جعفری همزمان استفاده کنید.

mohammadreza
    کاربر

سلام و خسته نباشید مجدد خوشبختانه توی این دو روز همونطور که فرمودید عمل کردم یعنی از جعفری و کاهو و ارزن استفاده کردم بالا آوردن غذا حل شده و بالا نمیاره ولی ظاهرا کمی ضعیف شده و جنب و جوشش همونطور کمه و اسهال شده و ماده ی سفید داخل فضله کمی افزایش پیدا کرده.

تغذیه رو چیکار کنم همینطور ارزن و کاهو و جعفری یه روز درمیان ادامه بدم؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.فعلا فقط ارزن و کتان و دو روز در میان جوانه گندم یا سفیده تخم مرغ.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام و تشكر آقاي اسكندري

اخيرا ديدم كه عروس نر داره پر جوجه هاشو ميكنه به نظر شما تو اين حالت بايد چكار كرد؟ ضمنا بايد بگم چهارتا جوجه داره كه بزرگترينشون 20 روزه هستش و تا الان هم تغذيشون توسط جفت انجام ميشه و الحمدلله مشكلي هم ندارند.

بازم ممنونم

mohammadreza
    کاربر

یعنی جوانه یا سفیده رو از امروز بهش بدم یا دو روز بعد از این که تخم کتانو به ارزن اضافه کردم؟

از مکمل ها نیازی نیست استفاده کنم؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.نه همزمان برای تقویتش میتونید استفاده کنید.

فعلا تا مطمئن نشدین حالاتش عادی شده مکمل ندین.

mohammadreza
    کاربر

سلام آقای اسکندری خیلی ضعیف شده من که جوانه رو گذاشتم جلوش اومد بلافاصله شروع کرد به خوردن و زیاد هم خورد ولی بعد از نیم ساعت باز همه رو بالا آورد تا الان هم دقیقا هر جور که گفتین دارم پیش میرم تخم کتان و ارزن و جوانه از همش خورده بوده و بالا آورده

یه بنده خدایی میگه احتمالا یه جسم خارجی که قابل هضم نیست احتمالا خورده و توی گوارشش مشکل ایجاد شده بنظر شما احتمال این قضیه هم هست؟اگه بله راهی برا درمان نداره؟چیکار کنم؟من نمیخوام ببرم دامپزشک از دامپزشک خاطره ی بد دارم هر موقع رفتم نتیجه نگرفتم فقط کمک کردن حیوون زود تر از بین بره بازم شما اگه یه دامپزشک واقعا کار بلد میشناسین توی تهران بهم معرفی کنید خلاصه این پرنده خیلی برام مهمه کمکم کنید سلامتشو بهش برگردونم

حتی اگه امکانشو دارید و میتونید خودتون درمانش کنید آدرس بدید من بیارم به شما تحویل بدم هزینه ی زحماتتونم تمام و کمال میدم فقط خلاصه یه فکری بکنید درمان حاصل بشه و تلف نشه

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.جسم خارجی که خودش بخوره قطعا توانایی دفعش رو هم داره حتی بصورت سالم پس جسم خارجی مردود هست.

احتمالا چینه دان عفونی شده.از داکسی فورت استفاده کنید.مولتی ویتامین رو هم استفاده کنید.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري اگر لطف كنيد كامنت 346 رو پاسخ بديد ممنون ميشم.

بازم تشكر

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 363)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.