در حال نمایش 15 نوشته (از کل 365)
  • نویسنده

Madanzadeh
    مشارکت کننده

با سلام خدمت آقای اسکندری؟

یه سوال؟؟؟

ممنون میشم بفرمائید بهترین روش نصب لونه در قفس 1033 برای جفت عروس چطوریه؟

من یه جفت خریدم که قفسش 1033 و لونه را از داخل نصب کرده بود ولی برای کنترل بهتر خواستم از بیرون نصب کنم.

ممنون میشم یه توضیحی بدید و اگه عکسی هم دارید بهم بدید؟

با تشکر

اسکندری
    سرپرست کل

سلام بهترین حالت که بشه لانه رو از بیرون نصب کرد این هست که در جا دونه ای که ثابت هست به قفس رو بردارید و لانه رو از جا دری آویزان کنید.از جا دونه ای که به در قفس آویزون هست برای دانه های خشک استفاده کنید و ظرف آب استوانه ای هم نصب کنید.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

خدمتتون سوالي داشتم

يكي از جفت عروساي من بعد از اينكه تخم گذاشتن و تخماشون جوجه شد تقريبا بعد از سه هفته عروس نر شروع كرد به كندن پرهاي سر عروس ماده و متاسفانه اين مورد ادامه دارد به نظر شما در چنين شرايطي من بايد چه كاري انجام بدم.

لازم به ذكر هردو جوان هستند و بار اول هستش كه تخم و جوجه كردند و اينكه تا روزهاي آخري كه جوجه هاش رو جدا كرم كاري با جوجه ها نداشت.فقط پرهاي ماده رو ميكنه.

مثل هميشه متشكرم

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بعد از ماده نوبت جوجه ها بوده.این مورد بیشتر از روی گمبود مواد معدنی هست و یا وادار کردن ماده به تخم گذاری مجدد.اگر بحث مواد معدنی نباشه گاهی با مالیدن مقداری بتادین به پرهای سر و گردن ماده و چندبار تست کردن نر،از سرش میفته این عادت.

وحید
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

زرده تخم مرغ برا جوجه عروس ایراد داره یا نداره

اسکندری
    سرپرست کل

سلام تا چه سنی؟

وحید
    مشارکت کننده

سلام تا زمانی که سرلاک میخوره  یا مثلا داخل سرلاکش باشه البته کم

اسکندری
    سرپرست کل

مشکل نداره تا قبل از دونخور شدنش.

وحید
    مشارکت کننده

<p style=”text-align: left;”>سلام اقای اسکندری عزیز</p>
    من یه بیستو دو تا عروس هلندی جوجه خریدم و خودم بزرگشون کردم و دارم بزرگ میکنم سن بزرگترینشون چهلو پنج روزه و کوچکترینها بیست روز حالا سوالی که دارم این هست که اینا دون خور که شدن من همشونو یجا توری بکشم با هم باشن یا باید قفس قفس جدا کنم مثلا پنج تا پنج تا بعد تا چه سنی با هم باشن  ۶ تا  البینو، ۹ تا لوتینو ،۳تا گلباقالی و چند تا هم سینامون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بسلامتی مبارکه.

تا سن تعیین جنسیت حدود ۵ ۶ ماهگی همرو قاطی نگه دارید.بعد جدا کنید و نر و ماده هارو قفس های دور از هم نگه دارید تا حدود ۱۰ ماهگی و بعد از اون مجدد همه قاطی تا جفت رو انتخاب کنن.مرحله آخر قفسای جداگانه برای هرجفت.

وحید
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

مرسی از راهنمایی همیشگی و صحیحتون
    <p style=”text-align: justify;”>به نظرتون گلباقالی ها و خاکستریها رو رد کنم بره  همرو به لوتینو تبدیل کنم  یا اونا هم باشه به عنوان حمال برا جفتا خوب استفاده کنم</p>

وحید
    مشارکت کننده

سلام مجدد

و یه سوال دیگه من اکثرا جفت ها رو دیدم که نر خاکستری هست و ماده لوتینو  اگه دو تاش لوتینو باشه بهتر نیست.؟  و اینکه بعد پر ریزی جدا کنم اگه فقط همدیگرو نر و ماده ها نبینن کافیه یا باید خیلی از هم دور باشن چون جایی که دارم تقریبا چهار متر در دو مترو نیم هست ارتفاع هم دو مترو بیست فلکسی بکشم بینشون خوبه یا یه فکر دیگه بکنم برا جداسازی

اسکندری
    سرپرست کل

سلام ترکیب رنگ سلیقه ای هست ولی جفت لوتینو به صرفه تر هست.همین که نبینن کافیه.فلکسی هم بینشون حائل کنی خوبه کفایت میکنه

وحید
    مشارکت کننده

سلام مجدد اقای اسکندری

شرمنده سوالام داره زیاد میشه این پرنده های من از سه نفر خریداری شده حالا اگه احتمالا جفت هایی که بعدا میخورن با هم  یه جورایی همخون باشن چی میشه

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.ایرادی نداره توی نسل اول مشکلی پیش نمیاد اگر هم خون جفت بخورن

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 365)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.