در حال نمایش 15 نوشته (از کل 361)
  • نویسنده

وحید
    مشارکت کننده

سلام مجدد اقای اسکندری

شرمنده سوالام داره زیاد میشه این پرنده های من از سه نفر خریداری شده حالا اگه احتمالا جفت هایی که بعدا میخورن با هم  یه جورایی همخون باشن چی میشه

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.ایرادی نداره توی نسل اول مشکلی پیش نمیاد اگر هم خون جفت بخورن

وحید
    مشارکت کننده

سلام

این سوالو اقای اسکندری  در مورد طوطی برزیلی پرسیدم که جوابشو گرفتم   یه اشنایی دارم زاهدان  قراره چند تا پرنده تازه بالغ برام بیاره که مشخصه از پاکستان وارد شده  حالا مشکل اینه که میگن اونها عقیم هستن ایا صحت داره ؟ و از نظر سالم بودن پرنده ها سالم هستن و درشتو کشیده  فقط مشکل من عقیم نبودن وگرنه بقیه چیزها حله مشهد هستم و تقریبا پرنده ها 15 ساعت تو راه هستن. بدرد جفت زدن میخورن؟

اسکندری
    سرپرست کل

سلام بحث منسوخ بودن که کلا یه بحث مردود هست ولی در مورد سلامت بودن باتوجه به فصل سرما و انتقال نامناسب معمولا ناقل یک سری بیماری های نهفته هستن که بهتره بعد از اینکه به دستتون رسیدن قرنطینه و تقویت بشن و بعد از اطمینان از جفت بودنشون جفت انداخته بشن.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

ببخشيد دوباره مزاحم شدم سوالي داشتم خدمتتون

يك ماهي هستش يك جفت از جوجه هاي عروسام كه 10 ماه سن دارند رو جدا كردم متاسفانه امروز متوجه شدم ماده 4 تا تخم كف قفس گذاشته كه نميدونم نطفه داره يا نه؟ توي اين چند مدت هم نديدم وارد لونه بشن فقط ميديدم قصد ورود به لونه دارند ولي هيچوقت كامل وارد نشدند. لطف كنيد راهنمايي كنيد تو اين شرايط بايد چكار كرد؟

خيلي ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.روی تخم میخوابه ماده؟

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام

نه متاسفانه روي تخم نمي خوابه

اسکندری
    سرپرست کل

تخم هارو بزارید زیر جفت دیگه ای موقتا تا معلوم بشه نطفه دارن یا نه.

برای جفت هم لانه بگذارید.امکان داره مجدد به دلیل مستی اقدام به تخم گذاری کنه ماده ک نبود لانه ممکنه باعث پیچیدن تخم در بدنش بشه.

وحید
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

لوتبنو های چشم سیاهو اگه جفت کنی ممکنه جوجه ای غیر از لوتینو بده و یه سوال دیگه البته مربوط به گرینچیک هام هست

با توجه به رسیدگی بالا و استفاده از مکمل فقط دو تا تخم نطفه دار بود  و چهار تا دیگه پوچ هستن  کاری میتونم بکنم برا اینکه دفعه بعد تعداد بیشتری پر باشه تخمها

و اینم بگم که چهار ماه از زمان خریداری گذاشتم استراحت کنن

مرسی

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بله امگان اینکه جوجه گلباقالی و خاکستری بدن زیاد هست.

اگر دفعه اولشون بوده عیب نداره دفعات بعد درصد تخم بارور بالا میره نگران نباشید.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري
    ببخشيد دوباره مزاحم شدم

بدنبال سوال قبلي در مورد اينكه ماده يكي از جفت هام كف قفس تخم ميزاره خدمتتون عرض كنم تخم هاش نطفه نداشت و اينكه دوباره اقدام به تخم گذاري كف قفس كرده ولي ايندفعه روي تخم ها مي خوابه طبق فرمايش خودتون لونه هم براشون گذاشتم ولي متاسفانه توي لونه نمي روند البته بايد بگم از خيلي وقت پيش لونه گذاشته بودم براشون/ نميدونم لونه براشون عادي شده يا عروس نر هنوز مست و آماده نشده يا علت ديگري داره/ لطفا راهنمايي كنيد.

سپاسگذارم

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.شما مراحمید

قبلا وهرد این لونه شده بودن اصلا؟این لانه رو پسندیده بودن؟

تاحالا تخم هاش رو جابجا کردن بزارن داخل لونه؟

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

متشكرم از پاسخگويي شما

متاسفانه تا الان وارد لونه نشدن قبلا بارها ديدم كه قصد ورود به لونه رو دارند ولي مطمئن هستم تا الان وارد خونه نشدند ضمن اينكه تا حالا تخماشون جابجا نكردم كه خودم شخصا بگذارمشون داخل لونه.

حالا هر چيزي كه پيشنهاد ميكنيد تا انجام بدم

بازم متشكرم

اسکندری
    سرپرست کل

من فکر میکنم لانه رو نپسندیدن.میتونی لانه رو عوض کنی و لانه ی جدیدی متفاوت تر و عمیق تر براشون بزاری تا ببینی وارد میشه یا نه.

یکبار برای امتحان تخم رو از زیرش بردار بگذار داخل لانه ببین واکنششون چی هست.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

من یک جفت از جوجه عروسای خودم که نزدیک 10ماه سن دارن داخل یک قفس بودن و چند وقت پیش تخم کردند والان نوبتی روی تخما میشین میخواستم ببینم اگه تخمی باز بشه ممکنه مشکلی داشته ؟

بنظر شما بزارم روی تخما بخوابن؟

ممنون بابت سایت خوبتون

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 361)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.