در حال نمایش 15 نوشته (از کل 361)
  • نویسنده

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.متاسفانه اگر میخواید جفت جوجه هارو تغذیه کنن راهی ندارید و باید منتظر بمونید تا دونخور بشن خودشون پر در میارن.اما راه دیگه سرنگی بزرگ کردنشونه که من توصیه نمیکنم.ببخشید ندیدم کامنتتون رو و دیر شد.

Ebrahim
    مشارکت کننده

سلام آقای اسکندری عروس ها یک ماه شد با این که جفت گیری میکردند ماده تخم نگذاشت . فرمودید تا 40 روز لونه را بردارم ، لونه را برداشتم و با غذای گرم تغذیه شون میکنم  به نظر شما با هم باشن یا از هم جداشون بکنم؟

mehrdad
    مشارکت کننده

بازم مثل هميشه خيلي ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.من اعتقادی به جداکردن جفت از هم ندارم.چهل روز حداقل زمان تقویته.من خودم به دوماه استراحت و تقویت اعتقاد دارم.باز هرجور صلاح میدونید.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

خسته نباشید، یک جفت از عروس ها در حال جفتگیری هستن، 3ماه از تخم گزاری قبلی میگذره ، با اینکه غذاهای گرم رو حذف کردم، الان پرریزی ندارن ، با توجه به این فصل میشه براشون لونه بزارم؟ ممکنه بعد از تخم گزاری برت تو پرریزی ؟اگر لونه نزارم با توجه به جفتگیری مرتبی که دارن نطفه ظعیف نمیشه؟ به نظر شما چیکار کنم لونه رو بزارم یا صبر کنم تا پاییز؟ ممنون

babak
    مشارکت کننده

سلام اقایه اسکندری

یه جفت عروس هلندی دارم نر گل باقی ماده لوتینو یک ماه پیش روزی 3 بار جفتگیری میکردن

الان خیلی وقته داخل لونه هستن اما تخم نذاشتن هفت تخمه و ارزن و خیار همه چیز هم بهشون دادم

اما نمیدونم چرا تخم نذاشتن

در لونه هم باز میکنم ماده پرهاشو باز میکنه هس هس میکنه از لونه هم اون لحظه خارج نمیشه

نمیدونم فقط چرا تخم نمیذارن ظاهرا همه چیز مرتب پیش رفته

سوال دوم اینکه اگه تخم هم بزارن یه جابه جایی دارم به شهرستان اگه قفس جا به جا بشه ایا باز هم رو تخم میخوابن

یا مثل طوطی برزیلی تخم ها رو ترک میکنن با تشکر

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.خیار چرا؟!سبزی گشنیز جعفری کاهو ولی خیار به هیچ وجه.

لانه رو بردارین بعد جابجایی بگذارید.تغذیه رو هم اصلاح کنید.

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.تقویت کنید و لانه بگذارید.استراحت کافی داشتن.

…AMIR…
    مشارکت کننده

ممنون از شما ، دمای اتاق 32 درجه هست باید دما رو کاهش بدم؟

اسکندری
    سرپرست کل

بله حدود ۲۷ برسونید دمارو ولی کم کم که نرن تو لک و پرریزی.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام

ببخشید من میخوام یکی از عروسهام رو امروز عصر با اتوبوس به یک شهر دیگه ارسال کنم ، با توجه به گرمی هوا بزارمش داخل کارتن مشکلی براش پیش نمیاد؟ حدودا 3 ساعت بین راه هست. باید چه شرایطی براش فراهم کنم؟ ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.مشکلی پیش نمیاد ولی حتما ساعت پنج عصر به بعد ارسال کنید که هواخنکتر باشه.راه طولانی نیست نگران نباشید

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري لطفا تو موارد زير منو راهنمايي كنيد؟

1- دو تا از جوجه عروسام كه الان تقريبا 28 روزشون هست از لونه اومدن بيرون و دوتا شون داخل لونه هستش حالا من بايد چكار كنم اون دوتا كه بيرون اومدن رو جدا كنم يا بزارم تو قفس باشن تا دونخور بشن ضمن اينكه بايد بگم كه عروس نر عادت پركني از جوجه ها رو داره و جوجه ها پرشون كنده شده؟

2- ايا زماني كه جوجه ها از لونه بيرون ميان بازم جفت بهشون غذا ميده يا خودشون بايد غذا بخورن؟

3- ايا وقتي كه جوجه ها كاملا بيرون آمدند بايد لونه رو برداشت يا بزاريم باشه و جفت دوباره تخم گذاري كنه؟

خيلي ممنون

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.بله کف قفسم جفت به جوجه ها غذا میدن.

صبر کنید تا جوجه های بعدی هم وارد هفته چهارم بشن بعد بزاریدشون همه رو کف قفس و لانه رو جمع کنید.

پرها همه دوباره در میان نگران نباشید و جفت رو بحال خودشون بزارید تا جوجه هاشون رو بزرگ کنن.

mehrdad
    مشارکت کننده

خيلي ممنون

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 361)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.