برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.به احتمال زیاد جوجه ناقص هست ولی برای اطمینان بهش دو وعده غذای کمکی بدین باسرنگ تا تقویت بشه.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

الان همه جوجه ها از لانه امدن بيرون و همانطور كه گفته بوديد لونه رو برداشتم. ميخواستم بدونم

1- جوجه ها بعد از چندروز كه كف قفس باشند دونخور مي شوند چون وضعيت كاري من طوريه كه نميتونم ببينم توي ساعات روز دون ميخورند يا نه؟

2- چند وقت بايد بگذره تا دوباره لونه رو بزارم؟

3- آيا تو اين مدت ميتونم جفت رو تقويت كنم؟ اگر ميتونم لطف كنيد بگيد بايد چكاركنم تا تقويت بشن.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

فرمودید دمای اتاق رو از 30 درجه به 27 برسونم با اینکه یکدفعه دما رو تغییر ندادم ، الان جفت دارن لونه گرم میکنن اما دیروز یکی از پرهای بزرگ ماده و امروز دو تا از پرهای بزرگش افتاده بود کف قفس، اگر بخواد پرریزی کنه باید چیکار کنم جداشون کنم؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.تازمانیکه مطمئن نشدین پرریزی هست کاری نکنید.روزانه تعداد زیادی پرهای کوچک و بزرگ باید کف قفس باشه.ولی چون استراحت و تقویت خوبی داشتن پرریزی احتمالی هم مشکلی ایجاد نمیکنه.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام

عروس هلندیم امشب اولین تخمش رو گذاشت ، اگر جوانه گندم رو تا پایان تخم گذاری بهشون بدم مشکلی پیش میاد؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.مدفوعش رو سخت میکنه.بهتره قطع کنید.حتما از تکه های کوچک کاهو استفاده کنید.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام

ممنون اقای اسکندری، اگر بخوام جوجه مرواریدی داشته باشم جفتم باید چه رنگی باشه؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.اگر مرواریدی نرمال منظورتونه حتما باید ماده مرواریدی باشه.نر خاکستری یا لوتینوهم فرقی نداره.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

جوجه وایت فیس طوسی با رسیدگی خوب و ذات دار از چند ماهگی بالغ میشه؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.حدود ده ماهگی هم توانایی بارور کردن تخم رو خواهد داشت.

Ebrahim
    مشارکت کننده

سلام ، آقای اسکندری 20روزه لونه را برداشتم و جفت عروس ها را تقویت میکنم در این مدت ارزن ، کتان ، جوانه گندم ، ذرت ، جعفری ، شاهدانه و ویتامین و کلسیم بهشون میدم چند روزه هرچقدر کف دریا میگذارم خوردش میکنن و داخل قفس میریزن حتی روزنامه های کف قفس را هم بیرون میکشن و خوردش میکنن علتش چی میتونه باشه ؟ با این حال براشون با هم کف دریا بگذارم یا نه؟ سرحاله ولی از دیروز احساس میکنم سنگین شده و پرهاش را یه کم پف کرده احتمال داره تخم داشته باشه؟ علائم تخمگذاری چیه ؟ ممنون

اسکندری
    مدیرکل

سلام.بله هرچقدر سنگ کف دریا میخوان توی قفس بگذارید.روزنامه نگذارید تو قفس.اگر زیر شکم و روی کمر ورم کرد نشانه ی تشکیل تخم در بدن ماده هست و آمادگیش برای تخم گذاری هست.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

اگر لطف كنيد كامنت 456 رو هم پاسخ بديد خيلي ممنون ميشم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.جوجه ها از ۴۵ روزگی دونخور و مستقل میشن.

حداقل دو ماه استراحت تا در تکثیر و تقویت موفقتر باشید.

بله حتما تقویت کنید.جوانه گندم.سبزی گشنیزجعفری کاهو هویج رنده شده هفته ای دوبار و تخم مرغ یکبار.

یک دوره مکمل مولتی ویتامین و کلسیم هم بشدت تاثیر مثبتی داره.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

1-از وقتيكه جوجه ها رو از والدينشون جدا كردم عروس نر مرتب مستي و جفت گيري ميكنه از اونجايي كه طبق پيشنهاد خودتون لونشون رو برداشتم به نظر شما تأثيري در نطفش نداره يا بهتره لونه رو دوباره براشون بزارم.

2- براي اينكه جوجه عروس لوتينو دو كت داشته باشيم بايد جفتمون چه رنگي باشه؟

ممنونم

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.