برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.استراحت و تقویت همزمان باعث تقویت نطفه میشه.تکثیر مداوم نطفه رو ضعیف میکنه.

نر لوتینو ماده ابلق.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری ، خسته نباشید

این جوجه اول جفتم هست که 3 ماهه هست ، به نظرتون نر یا ماده؟

http://8pic.ir/images/0i8207s36q9qi5oe0phw.jpg

http://8pic.ir/images/w0zyzix1s60varfu8ecp.jpg

http://8pic.ir/images/v6851xz08pxslu6ou5vx.jpg

sadegh
    مشارکت کننده

سلام

جفته من خاکستری هستن ولی تا الان جوجه لوتینو وگلباقالیم دادن میتونن رنگای دیگه هم بدن

رنگ جوجه ها بستگی به تغذیه جفت داره

جوجه های قبلی یه ماهو یه هفتشونه الان جداشون کردم دو روزه ولی تو دو روز سه بار جفت جفتگیری کردن مشکلی نداره

ایندفه 5 تا جوجه بودن یکی مرد اون یکیم فلج شد مرد علتش چیه

با تشکر

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

لطفا نظر خودتون در اين موارد بيان كنيد

1- من جايي خوندم كه در هنگام تقويت نمودن جفت عروس ميشه مولتي ويتامين و قطره كلسيم رو بصورت يك روز درميان(يعني يك روز مولتي ويتامين و يك روز قطره كلسيم) تا مدت يك ماه بدون وقفه به جفت داد شما تا چه اندازه با اين موضوع موافقيد؟

2- آيا ميشه قطره مولتي ويتامين و كلسيم رو با هم به جفت عروس داد يا بهتره جدا جدا بديم؟

3- اگر ماده مرتب پرهاي نرش رو ميكنه علت چه چيزي هست؟ آيا ميتونه تفاوت سن ماده با نر دليل آن باشه يا دليل ديگه اي داره و تو اين مواقع چكار بايد كرد؟

ممنونم و ببخشيد كه مثل هميشه موارد زيادي پرسيدم

اسکندری
    مدیرکل

سلام آقا مهرداد.

۱.من با استفاده هرروز مخالفم چون به کلیه و کبد پرنده خیلی فشار میاد.

۲.بهتره جدا جدا استفاده بشه.

۳.این مورد غریزی هست و معمولا هم در زمان تکثیر اتفاق میفته.بخصوص اگر نر در تکثیر آماده نباشه یا در زمانی که ماده داخل لانه هست وارد لانه بشه.

اسکندری
    مدیرکل

سلام.جفت خاکستری هر رنگی میتونن جوجه بدن ولی به استراحت و تغذیه بسیار زیاد بستگی داره.

بهتره لانه رو بردارید چون نطفه نر ضعیف شده و علاوه بر احتمال تلف شدن جوجه های بعدی احتمال تخم ماندگی در ماده هم بسیار بالا میره.نشانه ی نطفه ی ضعیف هم ناقص بودن و تلف شدن اون دو جوجس.

اسکندری
    مدیرکل

سلام.فکر میکنم ماده باشه.تاحالا ریزه خوانی نکرده؟

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام

اقای اسکندری اوایل ریزخونی میکرد 2ماهگی ، چون جوجه اول هم بود مطمین بودم نر هست، الان حدودا 3ماه و نیمش هست ،بقیه جوجه ها که رفتن این هم دیگه اصلا ریز خونی نمیکنه فقط جیغ میزنه، ممکنه یه وقت ضعیف باشه ؟

یک سوال دیگه داشتم خدمتون….. اگر چند تا جوجه عروس 4،5 ماهه رو با هم توی یک قفس بزرگ نگهدارم چطوری خودم میتونم جفتشون رو انتخاب کنم، نظر خودم این هست که هر جفتش  برای مدت یک ماه توی یک قفس جداگانه نگهدارم ، بعد دوباره بزارمشون کنار هم ، درسته؟ بعضی از عروسا دقیقا شبیه هم هستن چطوری میتونم براشون علامت بزارم؟

اسکندری
    مدیرکل

من فکر میکنم ماده باشه.

توی قفس بزرگ خودشون جفت رو انتخاب میکنن و شما نمیتونید جفت تحمیلی انتخاب کنید.

تا از جفت خوردنشون مطمئن نشدین توی قفس بزرگ نندازیدشون.

ولی برای نشانه گذاری میتونید یک لکه رنگ روی کمر یا روی یک بال بزنید.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

هفته اول تولد جوجه ها تغذیشون چی باید باشه؟

ممنون

اسکندری
    مدیرکل

سلام.فقط تخم مرغ رنده شده.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

خيلي ممنون از راهنمايي دقيق و سريع شما

لطفا بفرماييد

1- نحوه استفاده از قطره كلسيم چگونه است؟

2- در هنگاميكه دوره تقويت حفت رو انجام ميديم ميشه در فاصله هاي 5 روزه اي كه از مولتي ويتامين استفاده نمي كنيم قطره كلسيم استفاده كرد يا بزاريم كامل دوره يك ماهه استفاده از مولتي ويتامين تمام شه بعد از قطره كلسيم استفاده كنيم؟

بازم ممنون

اسکندری
    مدیرکل

سلام خواهش میکنم.

۱.مصرف هر کلسیم با توجه به برند متفاوته ولی من به شخصه هفته ای یکبار از کلسیم استفاده میکنم در کل سال بجز دوران تخم گذاری تا پایان دوران بزرگ کردن جوجه.

۲.بله مشکلی و تداخلی ندارن.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

لطفا راهنمايي كنيد قطره كلسيم رو بايد به چه ميزان استفاده كرد.

ممنوم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.عرض کردم که در کل سال بجز ایام تخم گذاری و تا پایان دوران تغذیه جوجه ها از کلسیم هفته ای یکبار به میزان ۴ قطره استفاده میکنم.و این استفاده شخصی هست ولی میتونید طبق بروشور هر مکمل استفاده کنید.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.