در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
  • نویسنده

علی علوی
    مشارکت کننده

سلام،

یک جفت عروس هلندی 3 ساله دارم (نر طوسی و ماده لوتینو) . 4 مرتبه بهم جوجه دادند اما الان 3 یا 4 مرتبه است که علی رغم استراحت کافی، رفتن و بیرون آمدن از لک ، تغذیه با ازن و کتون و سفیده تخم مرغ، شاهدانه و جوانه گندم و ذرت و البته قطره مولتی ویتامین و AD3E و کلسیم اما هربار با اینکه منظم هم روی تخم می خوابند و تخمها نطفه هم دارند اما تخمها جوجه نمی شوند. (بعضی از تخمها تا مرحه جوجه هم رسیده اند اما کامل نشده یا در نیامدند.)

رطوبی محیط حدود 45 و دما حدود 27-32 و البته 4 روز آخر دستمال خیس هم براشون میذارم.

این عکس تخمها روز 22 است.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

اسکندری
    سرپرست کل

سلام.لانه تغییری کرده نسبت به قبل؟جوجه ها داخل تخم خشک میشن؟

علی علوی
    مشارکت کننده

سلام ببخشید مسافرت بودم فکر نمیکیردم به این سرعت جواب بدید ممنون.

لانه تغییری نکرده.

همانطور که در تصویر مشاهده میفرمایید بعضی تخمها نطفشون کامل نشده و بعضی که حتی جوجه کامل شده ولی توی تخم گندیده اند و بیرون نیامده اند.

اسکندری
    سرپرست کل

ببینید اینطور که از عکسها مشخصه تخمها دچار نوسان دمایی شدن.یا جفت در ساعاتی از روز بخصوص در روزهای پایانی از تخمهای اول به بعد بد روی تخمها میخوابن و چند ساعتی از روی تخمها بلند میشن، یا اینکه دمای محلی که قرار دارن دچار نوسان میشه و تخمها خشک میشن.پیشنهاد من این هست لانه رو از اول تیر تا اواسط شهریور نگذارید تا جفت استراحت کنن و همزمان تقویت بشن و از طرفی دما رو به خنکی بره تا داخل لانه دما پایینتر بیاد.

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.