آموزش مدفوع کردن در یک محل خاص به طوطی

آموزش مدفوع کردن در یک محل خاص به طوطی به دستور شما

گرچه مدفوع پرنده بویی نداشته و نسبتا بی ضرر می باشد اما این آموزش جهت همزیستی هرچه بیشتر و شادتر شما با پرنده خانگی خود می باشد.

پرنده شما قادر خواهد بود مدفوع خود را برای مدت زمان معقولی نگه داشته تا زمانیکه بتوانید او را به مکانی ببرید که اجازه تخلیه ان را دارد.

مسئله اساسی در پس این تکنیک این است که پرنده شما نیازمند است که هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خود را تخلیه کند. این تکنیک بسیار ساده است.

هر وقت که پرنده خود را از درون قفس بیرون آوردید ، فورا او را روی چوب استند(چوب روی پایه)قرار دهید. در این حین که منتظرمیشوید پرنده مدفوع کند، یک کلمه کلیدی را تکرار کنید تا واقعه اتفاق بیفتد(مدفوع کند) . من از کلمه بنداز استفاده میکنم.

کلمات کلیدی بسیار مهم هستند از این جهت که این کلمات سرنخی برای فهماندن منظور مورد نظر شما به پرنده است، اگر پرنده در طول ۲ تا ۳ دقیقه خود را تخلیه نکرد، او را از روی چوی استند خود برای مدت ۲ دقیقه بردارید، سپس مجددا او را روی چوب استند تا زمانیکه خود را تخلیه کند، قرار دهید. این پروسه را آنقدر تکرار کنید تا پرنده شما مدفوع کند. پرنده شما اجازه ندارد تا زمانیکه مدفوع نکرده، برای مدت زمانی از روی چوب خود برود.

جایزه پرنده شما پایین آمدن از روی چوب و با شما بودن است. زمانیکه او جایی رفت

که انتظار می رفت برود، به او تشویق های گفتاری و فیزیکی ببخشید.

وقتی که پرنده بیرون از قفس خود می باشد، مهم است که او را ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به روی چوب خود ببرید و آنجا بنشانید و کلمه کلیدی را تا زمانیکه مدفوع کند، تکرار کنید.

هر وقت که پرنده مدفوع کرد جایزه او پایین آمدن از چوب و با شما بودن و ناز و نوازش کردن است.

هر زمان که پرنده شروع به فهمیدن کلمات کلیدی عادت کرد، می توانید قبل از خارج کردن پرنده خود از قفس آن را بگویید. بدین ترتیب او یاد خواهد گرفت که قبل از بیرون آمدن از قفس مدفوع کند.

بکارگیری این تکنیک با صبر، تداوم و برنامه در طول ۲ تا ۳ هفته انجام خواهد گرفت.این آموزش بدین معنی نیست که پرنده شما برای مدفوع کردن به قفس یا چوب استند خود برگردد بلکه بدین معنی است که پرنده شما مدفوع خود را برای مدت زمان معقولی(۳۰ الی ۴۵ دقیقه بسته به اندازه پرنده)نگه دارد تا زمانیکه او به مکانی مناسب برای تخلیه خود(بر روی چوب استند یا در قفس خود )برود.

این آموزش همچنین بدین معنی است که پرنده شما باید با دستور و کلمات کلیدی مشخصی که قبلا به آن اشاره شد، مدفوع کند. زمانیکه شما پرنده خود را به خانه ی دوست یا آشنایانتان می برید این روش بسیار سودمند می باشد. شما باید بتوانید پرنده خود را روی سینک، سطل آشغال یا هر ظرف مناسب دیگری نگه داشته و به او بگویید مدفوع کند.

این روش بسیار کارا می باشد.

خوزستان پاروت

2 پاسخ
 1. mehrdad
  mehrdad says:

  سلام آقاي اسكندري
  لظفا چك كنيد چرا امكان ورود به سايت و ارسال كامنت وجود ندارد
  الان چند مدت هستش ورود به سايت غيرفعال هستش وامكان درخواست سوال براي من وجود ندارد لطفا پيگيري نماييد.
  خيلي ممنونم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *