توصیه های مهم برای صاحبان طوطی

توصیه های مهم برای صاحبان طوطی :

* مهم این است که هوای داخل خانه تهویه شود چه شما از دستگاه های رطوبت ساز استفاده کنید و چه استفاده نکنید.پس در طول روز یک یا دوبار اجازه دهید که هوای تازه وارد خانه شود .اینکار خطر رشد قارچ هایی که عامل ایجاد آسپرژیلوس یا دیگر مشکلات مربوط به سلامتی در انسان ها و پرندگان هستند را کاهش می دهد .

* بعضی از دستگاه ها قابلیت افزودن مواد دارویی و معطر را دارند . به یاد داشته باشید که این فرآیند در اطراف یک طوطی با سیستم تنفسی حساس در حال اجرا شدن است . بنابراین هیچ گونه مواد شیمیایی ، دارویی و معطری به آب اضافه نکنید . یک مرطوب کننده کثیف عامل پرتاب اسپورهای ناسالم و باکتری در فضای تنفسی شما و طوطیتان خواهد بود .

* همیشه مطمئن شوید که دستگاه بخور در یک مکان امن و به دور از منقار کنجکاو طوطی و محلی که امکان توزیع غبار به طور مساوی وجود دارد، قرار گرفته است .

حفظ رطوبت محل زندگی به خصوص در فصول سرد سال، یکی از مهم ترین راهها برای حفظ سلامت افراد است و دستگاه های بُخور تا حد زیادی به این مسئله کمک می کنند، اما نباید به طور دایمی استفاده شوند و رطوبت هوای اتاق را بیشتر از حد مجاز افزایش دهند
.
جایگزین هایی طبیعی برای دستگاه های رطوبت ساز :

شما می توانید بدون استفاده از وسایل و صرف هزینه های انرژی ، رطوبت هوای خانه خود را افزایش دهید :

* اسپری آب تصفیه شده در هوا به طور روزانه ، اینکار باعث خواهد شد رطوبت در سطح بالا حفظ شود

* قرار دادن کاسه آب بر روی بخاری یا شوفاژ

* اضافه کردن گیاهان خانگی برای تصفیه آلاینده های هوای داخل ساختمان که به طور مرتب اکسیژن و رطوبت در داخل خانه آزاد می کنند .

در طول مدت تخم گذاری لانه باید طوری قرار بگیره که حتما نور آفتاب بهش بخوره، چرا که قرار گرفتن در جاهای تاریک باعث میشه، لونه شپش بذاره که به مرور پرنده ضعیف و لاغر میشود و دایم خودشون رو میخارونند.

در شرایط عادی لونه رو برای ضد عفونی کردن دو روز توی فضای آزاد در مقابل نور آفتاب قرار بدید و چند قطره الکل توی آب حل کنید و داخل لونه اسپری کنید، تا به طور کامل ضد عفونی بشه. در صورتیکه لونه شپش گذاشت حتما اسپری ضد شپش رو از پرنده فروشی ها تهیه کنید و روزی یکبار داخل لونه اسپری کنید و بعد در مقابل نور آفتاب قرار بدید؛ چرا که نور آفتاب به تنهایی قادر به ضد عفونی کردن لونه نیست و شپش هم از مقاومت بالایی برخورداره و به سادگی از بین نمیره.

?عروس ها عاشق غذا های پخته بخصوص #برنج هستند. حتما این غذا رو تو وعده های غذای هفتگی بزارید ولی کم

گیاهان ?زینتی خانگی به دلیل کود دهی و استفاده از هورمون ها برای عروس ها مضر هستند.

نویسنده :اسکندری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *