برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.

تا جاییکه بدن ماده پاسخگو باشه به تخم گذاری ادامه میده اگر تخم هارو بردارین بدون جایگزینی تخم پوچ.ممکنه ۵ تا ممکنه ۱۰ تا.به شرایط ماده بستگی داره.

در مورد دوم متوجه منظورتون نشدم.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام و ممنون

منظورم اين بود كه بعضي از افراد از يك جفت كه نژاد خوبي داره يا از نظر ظاهر زيبا هستند ولي در جوجه بزرگ كردن ضعيف هستند به عنوان جفت تخم گذار و از يك جفت حمال براي بزرگ كردن جوجه ها استفاده ميكنند. من هم يه جفت عروس نر البينو مرواريدي و ماده وايت فيس مرواريدي كشيده و قشنگ دارم كه متاسفانه عليرغم تخم گذاري مرتب و نطفه دار نميتونند تخماشون رو جوجه كنند(به دلايل متفاوت يا رو تخمشون مرتب نميخوابن يا تخماشون رو ميشكنند) در صورتيكه بصورت آزمايشي دوتا از 5 تا تخماشون رو زير عروساي ديگه گذاشتم و تخم ها  جوجه شدند حالا ميخوام فقط ازشون تخم بگيرم ولي قصد ندارم كه به اونا زياد فشار بياد يا اذيت بشن . حالا خواستم اگر در اين مورد هم تجربه اي داريد منو راهنمايي كنيد.

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.دربهترین حالت فقط باید اجازه بدین سه بار تخم بگذارن و هربار هم سه یادو  جفت همزمان بخوابونید برا خوابیدن رو تخما که تخمها پخش بشه.حتما تخم پوچ بزارید زیرشون که خودشون از رو تخم پاشن و به لانه بی اعتماد نشن.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام

اقای اسکندری به نظرتون اینا نرومادن؟

ومیشه بگید سنشون چقدره؟

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.بله خاکستری که نر هست و دارچینی ماده ظاهرا.البته قضاوت از رو عکس احتمال خطا زیاد داره.خاکستری حدود ۸ ۹ ماه و دارچینی حدود یکسال.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

سوالي داشتم خدمتتون

يكي از دوستام يك جفت عروس داره عليرغم اينكه دوبار قبلا پيشش تخم گذاري كردند ولي بعد از جابجايي قفس و لونشون الان دوماهه كه اصلا طرف لونشون نميرن در حاليكه عروس نر كاملا تقويت شده و مست مسته و تغذيشون هم تغذيه كامل و ازوقت لونه گذاشتن رزيم غذاي گرم هم رعايت شده است.به نظر شما بايد چكار كنه؟

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.باهمون قفس و لانه ی قبلی هستن؟

mehrdad
    مشارکت کننده

خير

هم قفس  و هم لونشون تغيير كرده و لي هنوز قفسشون هست اما لونشون يكم خراب شده كه ميشه تعميرش كرد

اسکندری
    مدیرکل

دقیقا با همون قفس و لونه مجدد باید شرایط رو آماده کنن.جفت به قفس و لانه جدید اعتماد ندارن و به همین دلیل نر شرایط رو برای تکثیر قابل اعتماد نمیدونه.

hamidrz
    مشارکت کننده

با سلام و احترام

یه عروس هلندی دارم این مشکل براش پیش اومده , خواهشا کمک کنید

ضمنا دامپزشک هم بردمش میگه باید عمل شه از تو مقعدش زده بیرون

راهکار شما ؟؟؟ با تشکر

اسکندری
    مدیرکل

سلام در حال تخم گذاری هست؟مدفوع داره؟

وحید
    مشارکت کننده

طوطیم

سلام به نظرتان آقای اسکندری ایناچقد سن دارن و جنسیت درسته خاکستری نر و لوتینو ماده

وحید
    مشارکت کننده
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.جنسیت درسته.سن خاکستری بالای ۵ سال و لوتینو حدود ۳ الی۴ سال هست.

وحید
    مشارکت کننده

سلام یعنی بدرد تولید مثل میخورن یا ردشون کنم بره

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.