برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.متاسفانه خروج ماده از قفس حین تخم گذاری و بدتر از اون جدا کردنشون از هم باعث شدهاعتماد نر به ماده سلب بشه.نیاز به گذشت زمان هست تا جفت مجدد باهم کنار بیان و بپذیرن همدیگرو.باتوجه به این رفتار تهاجمی لانه گذاری زود بوده.بهتر بود اجازه میدادین جفت مجدد به هم عادت کنن بعد لانه بگذارید.بهتره قفس جایی باشه که کمترین رفت و آمد و دید نسبت به آدمای توی خونه باشه تا زودتر بهم عادت کنن.در کل این مشکل با مرور زمان مجدد برطرف خواهد شد.

dawod
    مشارکت کننده

دوست عزیز

من یک قفس بزرگ براشون خردم آیا صلاح هست اکنون جا به جاشون کنم در قفس بزرگ ؟

ضمنا یکی از جوجه ها کاملا رام است و روی دست میاد اما اون یکی اصلا رام نیست و به سختی روی دست میاد و سریعا پرواز می کند

البته هیچ کدام گاز نمیگرن

هردو با والدین بزرگ شدند

اسکندری
    مدیرکل

جوجه هارو باید از والدین جدا کنید اگر دونخور شدن.جوجه ی وحشی رو در قفس یا جای تنها نگه دارید تا بشه روی رام کردنش کار کرد.قفس خیلی بزرگ مناسب تکثیر نیست.ولی در کل باید جایی باشن جفت که دنج و خلوت باشه

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری من یک جفت عروس هلندی دارم دفعه اول تخم گذاری از 4 تا تخم 3 تارو باز و بزرگ کردن ولی دفعه دوم من بهشون استرس وارد کردم و از اون دفعه به بعد هرچی تخم میذارن نطفه داره ولی به طور کامل روی تخما نمی خوابن وتخما باز نمیشه                                       به نظر شما اگه چند روز ماده رو از جفتش دورکنم فایده ای داره ؟ نظر شما چیه؟        ممنون بابت سایت خوبتون

اسکندری
    مدیرکل

سلام.چقدر بهشون استراحت دادین؟جای قفس رفت و آمد زیاد داره؟

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام من استراحت ندادم چون بعد از دفعه دوم که از روی تخماشون بلند شدن بلافاصله جفت گیری کردن وبعد 12 روز تخم گذاشتن                                          جای قفسشونم توی اتاقمه که کم رفت وآمد داره                                               درضمن آقای اسکندری سن جفت هم 1سال چهار پنج ماه

اسکندری
    مدیرکل

هم بهشون استراحت بدین تا تقویت بشن هم زمان بگذره تا سنشون بالاتر بره.تکثیر پشت سرهم بدون استراحت برای جفت با سن کم خسته کنندس و این مشکلات پیش میاد.

dawod
    مشارکت کننده

با سلام قبلا بنده این سوال را مطرح کرده بودم :

“”بنده یک جفت عروس هلندی لوتینو دارم
    در تاریخ ۸ و ۱۰ اسفند سال گذشته دو عدد جوجه متولد شدند
    در حین بزرگ کردن جوجه ها بازهم تخم گذاری کردند
    یک روز درب قفس باز مونده بود ماده از قفس بیرون اومده بود
    وقتی گذاشتمش داخل قفس
    نر دیگه اجازه نداد بره رو تخم ها بخوابه
    بنابراین تخم ها خراب شد و بنده لانه و تخم را برداشتم
    مدتی هم نر را جدا کردم چون به شدت ماده را میزد
    من نر و ماده را کنار هم گذاشتم
    بازهم نر ماده را میزند
    مخصوصا زمانی که من میرم طرف قفس
    براشون لونه گذاشتم
    نر میرفت داخل لونه و اواز خوانی می کرد اما به محض اینکه ماده میخواست بره داخل انچنان نوکی بهش میزد که ماده خودشو پرت میکرد ته قفس
    لطفا راهنمایی بفرمایید””

و این پاسخ را جناب اسکندری داده بودند

“”” متاسفانه خروج ماده از قفس حین تخم گذاری و بدتر از اون جدا کردنشون از هم باعث شدهاعتماد نر به ماده سلب بشه.نیاز به گذشت زمان هست تا جفت مجدد باهم کنار بیان و بپذیرن همدیگرو.باتوجه به این رفتار تهاجمی لانه گذاری زود بوده.بهتر بود اجازه میدادین جفت مجدد به هم عادت کنن بعد لانه بگذارید.بهتره قفس جایی باشه که کمترین رفت و آمد و دید نسبت به آدمای توی خونه باشه تا زودتر بهم عادت کنن.در کل این مشکل با مرور زمان مجدد برطرف خواهد شد. “””

ضمن تشکر از ایشان – الان حدودا ده روزه که لانه را برداشتم و قفس در جایی واقع شده که ما اصلا تردد نداریم و من فقط روزی یکبار برای چک کردن دون و آبشون بهشون سر میزنم . اما تو همون لحظه ای که من میرم اونجا اگه ماده بره سمتش نر ماده را میزنه ضمنا اینکه اصلا کنار هم نیستن و نر و ماده کاملا با فاصله از هم روی چوب می نشینند . لطفا راهنمایی بفرمایید

• این پاسخ 4 سال، 1 ماه پیش توسط dawod اصلاح شده است.
    اسکندری
    مدیرکل

سلام.اصلا عجله نکنید و زمان بدین تا جفت آماده ی تکثیر بشن.از روی مستی وقتی آماده بشن و لانه بگذارید سریع دوباره جفت میشن ولی اعتماد مجدد نر به ماده زمان میبره و فقط مرور زمان درستش میکنه.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

مثل هميشه قدردان راهنمايي هاي شما هستيم

لطفا دوباره منو راهنمايي كنيد. چند وقت قبل يكي از دوستام يك جفت عروس روي تخم خريد كه متاسفانه بعد ازاينكه آوردند خونه روي تخم نخوابيدند. من بهش پيشنهاد دادم كه لونه رو بردارند و بعداز تقويت كردن دوباره لونه رو بگذاره ولي بعد از دو روز شروع كرده بودند به جفت گيري و بطور ميانگين دو يا سه بار جفتگيري مي كردند. به همين دليل لونه رو دوباره گذاشته والان هم دارن لونه گرم ميكنند به نظر شما با توجه به شروع فصل بهار  كار درستي انجام داده يا خير؟

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خواهش میکنم.انجام وظیفس.

کار درستی که نیست چون جفت تحلیل میره با تخم گذاری مداوم ولی چون بهار هست و بصورت غریزی بسیار مست و آماده هستن بهتره همزمان که درحال لانه گرم کردن هستن جفت رو تقویت کنن تا دچار مشکل نشن.

وحید
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

به نظرتون در بهترین حالت سالی چند بار میشه از عروس جوجه گرفت البته با تغذیه عالی و اینکه متوسط هر جفت سالی چند تا جوجه میدن و سوال اخر میشه داخل سالنی که برزیلی تکثیر میشه عروس نگه داشت یا جای دیگه لازم دارن البته برزیلیا هر جفت داخل قفس باشن

قبلا از پاسخ گویی شما متشکرم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.بهترین حالت نهایت ۵ بار هست و هر جفت هم حدود ۲۰ جوجه در سال بهترین حالت هست.ولی ۴ بار تکثیر خیلی بهتر هست برای جفت.

اگر به قفس هم راه نداشته باشن مشکلی ندارن.

خواهش میکنم

وحید
    مشارکت کننده

سلام

مرسی از راهنماییتون

برزیلی خوب دستم اومده گفتم یه تجربه ای هم برا عروس داشته باشم دفعه قبل جفت خریدم که نر سن بالا بود جالب نبودن  فروختم رفت  و تجربه شد طبق راهنماییتون جوجه بخرم خودم جفت کنم بهتره باز هم ممنون

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خواهش میکنم.بله قطعا.جوجه حدود ۷ ۸ ماهه بخرید چند ماه رسیدگی کنید تا به بلوغ برسن و چند سال تکثیرشون کنید

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.