برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    mehrdad
    مشارکت کننده

سلام لطفا دوباره منو تو موارد زير راهنمايي كنيد

1- من از سال قبل قصد داشتم يك جفت از جوجه عروسهاي وايت فيس خودم رو تقويت كنم و به عنوان مولد ازشون استفاده كنم الان هم حدود يك سالشون هستش ولي متاسفانه الان 3 ماهه كه از پريزي ماده ميگذره ولي هنوز از تو لك درنيامده در صورتيكه عروس نر الان پرهاش شاداب و كامله نميدونم اين حالت طبيعي هستش  يا مشكلي داره و بايد كار ديگري انجام بدم تا از اين حالت بيرون بياد.

2- يك جفت عروس لوتينو در شرايط ايده ال از نظر تغذيه و فضاي فيزيكي حداقل بعداز چند ماه بالغ ميشه و امكان توليد مثل داره( ببخشيد اين سوال رو پرسيدم چونكه در كمال تعجب من يكي از دوستان بنده ميگه كه من بعد از 6 ماه از جفت لوتينو جوجه گرفتم آيا اين امكان داره كه در 6 ماهگي بالغ بشوند)

مثل هميشه سپاسگذارم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خیر پرریزی به مدت ۳ ماه اصلا طبیعی نیست و بهتره یک آزمایش از مدفوعش انجام بشه.ولی حد الامکان از تغذیه ی سرد و قطره ی مینرال استفاده کنید.

من تجربه تکثیر خاکستری در ۷ ماهگی داشتم ولی لوتینوها متفاوت هستن و در نطفه ی نرها مشکل زیاد هست در سن کم.ضمن اینکه خطر بسیار زیادی برای تخم گذاری ماده در این سن هست.

نمیشه رد کرد چون در موجود زنده غیر ممکن نیست ولی بعید بنظر میرسه لوتینو در این سن تکثیر بشه.

وحید
    مشارکت کننده

سلام خدمت اقای اسکندری و بقیه دوستان

دونه جارو از نظر سردی و گرمی چجوره و اینکه دون اماده های خارجی و معتبر بیرون مقدار نسبتا قابل ملاحظه ای دونه جارو داره ،دااخل رژیم غذایی عادی روزانه دونه جارو  بزاریم نظرتون چیه

اسکندری
    مدیرکل

سلام خدمت شما.

دونه جارو غذای متداولی بین طوطی سانان نیست.ولی خیلی از دوستان بعنوان جوانه و برای تقویت استفاده میکنن و مشکلی هم نداره.

dawod
    مشارکت کننده

با سلام خدمت مدیر محترم

اگر به خاطر داشته باشید مدتی پیش عروس های من تخم گذاری کرده بودند که بدلیل اینکه ماده از قفس بیرون اومده بود نر اجازه ورود به لانه رانداده بود و تا مدتی نر ماده را میزد که طبق دستور حضرت عالی عمل کردم و نتیجه گرفتم

سوم اردیبهشت ماه ماده اولین تخم را گذاشت و نهم اردیبهشت ماه هم چهارمین تخم را

امروز که سیزدهم اردیبهشت ماه است و از اولین تخم گذاری 10 روز می گذرد برای اینکه تخم ها رطوبت کافی دریافت کنند از چه زمانی بوخور آب و یا هرچیزی که شما می فرمایید قرار بدهم ؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام.خوب خداروشکر که نتیجه بخش بود.از روز ۱۸ که از تخم گذشت رطوبت رو تامین کنید.البته بهتره کندلینگ کنید تا از بارور بودن تخم ها مطمئن باشید

sajjad
    مشارکت کننده

اقای اسکندری سلام و خسته نباشید

بنده عروس هامو در داخل حیاط در فضای باز گذاشتم و داخل یک قفس بسیار بزرگ و دور قفس را با پلاستیک پوشاندم وکلا شب و روز در فضای باز هستند این کار خوب است که انجام دادم؟

عروس هام قبل از اینکه داخل حیاط ببرم در اتاق بود که اصلا نورگیر نداشت با اینکه از دانه گرم استفاده کردم ولی اصلا هیچ مستی نشان نمیدادند و اواز نمیخواندند و ساکت بودند به همین علت بردم داخل فضای باز تا مست شوند و حالشون بهتر باشه ایا این کار درست است؟

با تشکر استاد

اسکندری
    مدیرکل

سلام شماهم خسته نباشی.

فکر گرما و سرما رو کردین؟چندوقت دیگه تابستونه و نور مستقیم آفتاب بسیار آزار دهنده میشه و گرمازدشون نکنه؟

پرنده های وحشی به قفس راه پیدا نمیکنن؟

کف قفس حشرات نمیرن؟

dawod
    مشارکت کننده

با سلام خدمت استاد بزرگ

در خصوص کندلینگ حقیقت با توجه به رفتار عروس نر می ترسم بعد از کندلینک تخم هارا بشکنند و یا دیگه قبول نکنند

در حال حاضر وقتی من میرم سمت قفس انچنان نوک به قفس میزند که انگار یوزپلنگ

یکبار برای دیدن تعداد تخم ها درب لانه را باز کردم امد ماده را از لانه بیرون کرد و تخم هارا به طرفین پرت کرد اگر درب لانه را نبسته بودم حتما تخم هارا می شکست

با این وضعیت دستور به کندلینک می دهید ؟

اسکندری
    مدیرکل

سلام دوست عزیز.نه بهتره بگذارید اینبار چه تخمها بارور بود چه نبود تجربه ی موفقی در تخم گذاری و نگهداری تخمها داشته باشن تا اعتمادشون به محیط مجدد جلب بشه.انشالله تخمها هم بارور هستن.

sajjad
    مشارکت کننده

اقای اسکندری از لحاظ گرما زیر سایبان هستند و افتاب مستقیم بهشون نمیخوره…از لحاظ پرنده وحشی نمیتونند به قفسشان وارد شوند چون قفس بسیار محکمی دارند….ولی از لحاظ حشرات تضمینی نیست که داخل قفسان نروند….اقای اسکندری از وقتی گذاشتمشون بیرون سرحال تر شدند وقتی تو اتاق بودند خیلی ساکت بی حال بودند…..پیشنهاد شما چیه؟

با تشکر استاد

اسکندری
    مدیرکل

فکر آفتاب تابستون رو هم کردین؟

حشرات تهدید جدی هستن براشون.

بنظر من برگردونید داخل و ریسک نکنید.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري و سپاس به خاطر راهنمايي هاي مفيدتون

ديرو تخم هاي يك جفت از عروسام رو كه احتمال ميدادم پوچ باشند رو كندلينيگ متاسفانه پوچ بودند به نظر شما الان چكاركنم و چطور تخم هاشون بردارم؟

متشكرم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.چندتا تخم گذاشتن؟روزی دوتا تخم رو بردارید.در نهایت هم لانه رو بردارید

sajjad
    مشارکت کننده

استاد سلام

استاد جاي عروس هارو عوض كردم چند روز بعد لانه بزارم چون دوماه استراحت دارند؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.