برچسب ها: 

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • نویسنده
    mehrdad
    مشارکت کننده

ممنون

فقط ميخواستم بدونم چند قطره بريزم توي آبخوري كه فرموديد.

بازم تشكر

اسکندری
    مدیرکل

خواهش میکنم.ولی در نظر داشته باشید تعداد قطره به ظرف آبخوری و برند مکمل خیلی بستگی داره.

Farhad
    مشارکت کننده

سلام و ارادت خدمت جناب اسکندری.خوبی الحمدلله؟ فکر کنم 5ماهی میشه که مزاحمتون نشدم. تغییرات مبارک باشه. سوال داشتم خدمتت: من یه جفت عروس هلندی قرازه دارم اینها با هم جفت بودن . تو بهار براشون لونه گذاشتم و لی متاسفانه ماده تخم نذاشت و لونه هم براشون عادی شد . ماده و نر دو سالشونه. خلاصه اینکه الان یه ماهه که از هم جداشون کردم و بینشون حصارگذاشتم .فقط صدای همدیگه رو میشنون. کی برا جفتگیری کنار هم بذارم و تا اون موقع چیا بهشون بدم. کمی هم پرریزی دارن. الته خیلی کم. ممنون جناب

اسکندری
    مدیرکل

سلام خدمت شما.

تا پایان پرریزی که اصلا دانه گرم ندین.

کلسیم و مواد معدنی و ویتامین یا صنعتی یا از طریق سبزیجات تازه تا پرریزی کامل تمام بشه.

سعی کنید اواسط شهریور به بعد کنار هم بندازین و مهر لانه بگذارید.

Farhad
    مشارکت کننده

خب برای تازه کارایی مثل من طبیعتا این سوال پیش میاد که پریزی واقعی به چی میگن. معمولا در این دو سالی که عروس هلندی داشتم معمولا پرهای ریزی در طول سال به طور مداوم از بدن پرنده ریزش داشته. حالا این نوع پر ریختن به معنای پرریزیه ؟ یا که نه شکل متفاوت تری داره؟

مواد معدنی به چه نوع خوارکی هایی گفته میشه؟ و چه نوع سبزیجاتی؟ مقدار مصرف کلسیم به چه اندازه باشه؟

سپاس

Farhad
    مشارکت کننده

منظورتون از دانه ای که گرم نباشه یعنی فقط کتان و ارزن بدم؟

اسکندری
    مدیرکل

بله دانه های مثل هرزن کتان و تخم خرفه.

اسکندری
    مدیرکل

روزانه تعداد زیادی پر ریز و درشت حتی شاه پر و دم میریزه کف قفس.در یک مدت محدود مثلا دو هفته.

سبزی گشنیزجعفری کاهو اسفناج.

کلسیم متناسب با بروشور هر محصول متفاوته ولی بالاتر نحوه استفاده خودمو توضیح دادم.

…AMIR…
    مشارکت کننده

سلام اقای اسکندری

اگر زحمتی نیست مطالبی که در مورد تغذیه عروس بود در انجمن رو در سایت قرار بدید، ممنون….

ببخشید اقای اسکندری این عروس به نظر چند ساله میاد؟ به نظرتون چطوره؟

http://uupload.ir/files/fcfi_img-20160813-wa0017.jpg

http://uupload.ir/files/xlms_img-20160813-wa0018.jpg

اسکندری
    مدیرکل

سلام.حتما قرار میدیم.

بنظرم زیر یکسال هست و طوطی خوبیه.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري

ميخواستم نظر شمارو در مورد زير بدونم

1- جايي خوندوم كه عروس هايي كه در زمان جوجگي پراشون توسط والدينشون كنده ميشه اين كارو زمانيكه بالغ ميشن براي جوجه هاشون تكرار ميكنند و اين خصلت رو به جوجه هاي خود منتقل ميكنند. تا چه اندازه با اين موضوع موافقيد.

2- سه ماه قبل جفت عروساي من يك بار پرريزي كامل كردند و بعدازاينكه تخم گذاري كردند و جوهاشون از لونه بيرون اومدند لونه رو طبق يشنهاد خودتون برداشتم براي تقويت كردنشون الان ميبينم دوباره شروع به پرريزي كردند آيا اين طبيعيه يا مشكلي وجود دارد؟

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام

۱.در اکثر موارد کاملا درسته.

۲.بله اگر خوب تقوین نشده باشن یا نوسان دما باشه مجدد پرریزی میکنن.طبیعیه

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام و تشكر آقاي اسكندري

چندوقت پيش خدمتتون گفتم يك جفت عروس دارم كه عروس ماده پر عروس نر رو ميكنه و شمافرموديد زمانيكه نر آمادگي نداشته باشه طبيعيه و حتي بعضي وقت ها هنگام ورود به لانه هم امكان  دارد اين اتفاق صورت بگيرد. اخيراً مي بينم عليرغم آمادگي نسبي عروس نر هنگام ورود به لانه همين اتفاق ميفته و عروس ماده از ورود نر جلوگيري ميكنه. به نظر شما نياز هست كاري انجام بدم يا به مرور رفع ميشه؟

ممنونم

اسکندری
    مدیرکل

سلام.کلا تحت هیچ شرایطی در امور تکثیر بین رفتار جفت دخالتی نکنید چون فقط تکثیر رو عقب میندازید.تکثیر یک روال غریزی بین حیوانات هست و رفتارشون از نظر ما غیر طبیعیه ولی بین خودشون کاملا طبیعیه چون غریزی هست.در بدترین حالت یکی از طرفین تعویض میشه اونم وقتی در تکثیر جواب نده.

mehrdad
    مشارکت کننده

سلام آقاي اسكندري لطفا راهنمايي كنيد.

1- آيا وقتي كه از طريق مولتي ويتامين جفت عروس رو تقويت ميكنيم نياز به استفاده از AD3E هستش يا همون مولتي ويتامين كافيه؟

2- اگر لازمه كه از AD3E هم استفاده كنيم بايد از چه زماني و به چه ميزان استفاده كنيم؟

ممنونم

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 385)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.